Přihlásit

Za každou přepravu vysadíme v Krkonoších strom (Transport a logistika)

Společnost FlexiLog se jako první na českém přepravním trhu rozhodla za každou realizovanou přepravu vysadit v Krkonošském národním parku jeden strom. Kolika stromy již přispěla?

Stejně jako ostatní auta i kamiony společnosti FlexiLog produkují při přepravě zboží nezanedbatelné množství CO2 . Ten je sice potřebný pro rostliny, které jej pohlcují a produkují z něho kyslík, ale všeho moc škodí. Protože mezi hlavní priority společnosti FlexiLog patří mimo jiné i zodpovědnost k životnímu prostředí, rozhodli se za každou jednotlivě realizovanou zakázku přepravy vysadit v Krkonošském národním parku jeden nový strom.

Důležitý hráč v logistice

Akciová společnost FlexiLog se sídlem ve středočeském Žebráku se řadí k největším poskytovatelům komplexních přepravních a logistických služeb v České republice. Vozový park stálých partnerů tvoří více jak 250 vozových jednotek všech typů. A to od menších aut nosnosti 1,5 tuny přes kamiony typu „lowdeck" s nosností 25 tun až po velkoobjemové soupravy 120 m3.
Společnost také zajišťuje námořní přepravy celokontejnerových i kusových zásilek ze všech evropských přístavů do místa určení na celém světě. Zajišťuje celní odbavení a efektivní integraci na silniční a leteckou přepravu. Letecky FlexiLog přepraví zásilky od 1 kg až po investiční celky. Spolupracuje s širokou škálou leteckých společností, a to jak pevných leteckých řádů, tak charterových letů. Nabízí využití běžných doručovacích časů nebo expresní doručení.
Komplexní logistické služby na míru požadavkům zákazníků obsahují skladování, manipulaci a distribuci zboží s přidanou hodnotou balení, značení, přebalování, polepování, sdružování, doplňování a další služby.

Jeden les

Společnost ročně realizuje po celé Evropě tisíce přeprav, což znamená, že od začátku spolupráce s KRNAP (Krkonošský národní park) v roce 2013 bylo vysazeno již více než 45 000 stromů. Výsadba stromů probíhá díky finančnímu příspěvku z každé realizované zakázky. Věnované peníze správa Krkonošského národního parku používá na úhradu nákladů spojených s pěstováním sazenic stromků a jejich výsadbou na potřebných místech.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Lesnictví

Převis nabídky kalamitního dříví na trhu se projevil drastickým propadem jeho cen. Příjmy z prodeje dříví již vlastníkům lesů nemusí pokrýt ani náklady na povinnou...

Čti dál
SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

Lesnictví

Nová anketa! Ministr zemědělství Miroslav Toman 12. 9. prohlásil, že MZe zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Jak uvádí...

Čti dál
Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Lesnictví

Jak uvádí tisková zpráva VÚLHM, rozsah poškození lesů kůrovcem představuje v současné době kalamitu, která nemá obdoby v historii českého lesnictví. Zvládnutí prvního rojení kůrovce...

Čti dál
Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Lesnictví

Na zasedání vlády, které proběhlo ve středu 12. 9. 2018, ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl, že pro zvládnutí kůrovcové kalamity je nutné řídit postupy na...

Čti dál

8°C

ČR - aktuální počasí

Breezy

Vlhkost: 77%

Vítr: 46.67 km/h

  • 24 Zář 2018 14°C 7°C
  • 25 Zář 2018 12°C 5°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby