Přihlásit

Za každou přepravu vysadíme v Krkonoších strom (Transport a logistika)

Společnost FlexiLog se jako první na českém přepravním trhu rozhodla za každou realizovanou přepravu vysadit v Krkonošském národním parku jeden strom. Kolika stromy již přispěla?

Stejně jako ostatní auta i kamiony společnosti FlexiLog produkují při přepravě zboží nezanedbatelné množství CO2 . Ten je sice potřebný pro rostliny, které jej pohlcují a produkují z něho kyslík, ale všeho moc škodí. Protože mezi hlavní priority společnosti FlexiLog patří mimo jiné i zodpovědnost k životnímu prostředí, rozhodli se za každou jednotlivě realizovanou zakázku přepravy vysadit v Krkonošském národním parku jeden nový strom.

Důležitý hráč v logistice

Akciová společnost FlexiLog se sídlem ve středočeském Žebráku se řadí k největším poskytovatelům komplexních přepravních a logistických služeb v České republice. Vozový park stálých partnerů tvoří více jak 250 vozových jednotek všech typů. A to od menších aut nosnosti 1,5 tuny přes kamiony typu „lowdeck" s nosností 25 tun až po velkoobjemové soupravy 120 m3.
Společnost také zajišťuje námořní přepravy celokontejnerových i kusových zásilek ze všech evropských přístavů do místa určení na celém světě. Zajišťuje celní odbavení a efektivní integraci na silniční a leteckou přepravu. Letecky FlexiLog přepraví zásilky od 1 kg až po investiční celky. Spolupracuje s širokou škálou leteckých společností, a to jak pevných leteckých řádů, tak charterových letů. Nabízí využití běžných doručovacích časů nebo expresní doručení.
Komplexní logistické služby na míru požadavkům zákazníků obsahují skladování, manipulaci a distribuci zboží s přidanou hodnotou balení, značení, přebalování, polepování, sdružování, doplňování a další služby.

Jeden les

Společnost ročně realizuje po celé Evropě tisíce přeprav, což znamená, že od začátku spolupráce s KRNAP (Krkonošský národní park) v roce 2013 bylo vysazeno již více než 45 000 stromů. Výsadba stromů probíhá díky finančnímu příspěvku z každé realizované zakázky. Věnované peníze správa Krkonošského národního parku používá na úhradu nákladů spojených s pěstováním sazenic stromků a jejich výsadbou na potřebných místech.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál
MZe reaguje na kritiku vyhlášky o zpracování OPRL a o vymezení HS

MZe reaguje na kritiku vyhlášky o zpracování OPRL a o vymezení HS

Lesnictví

Navrhovaná novela vyhlášky o lesích vzbudila rozruch. V médiích a na internetu se objevilo několik poplašných tvrzení například o tom, že určuje druhovou skladbu lesů...

Čti dál

16°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 59%

Vítr: 28.97 km/h

  • 21 Čer 2018 30°C 14°C
  • 22 Čer 2018 15°C 10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby