Přihlásit

Za každou přepravu vysadíme v Krkonoších strom (Transport a logistika)

Společnost FlexiLog se jako první na českém přepravním trhu rozhodla za každou realizovanou přepravu vysadit v Krkonošském národním parku jeden strom. Kolika stromy již přispěla?

Stejně jako ostatní auta i kamiony společnosti FlexiLog produkují při přepravě zboží nezanedbatelné množství CO2 . Ten je sice potřebný pro rostliny, které jej pohlcují a produkují z něho kyslík, ale všeho moc škodí. Protože mezi hlavní priority společnosti FlexiLog patří mimo jiné i zodpovědnost k životnímu prostředí, rozhodli se za každou jednotlivě realizovanou zakázku přepravy vysadit v Krkonošském národním parku jeden nový strom.

Důležitý hráč v logistice

Akciová společnost FlexiLog se sídlem ve středočeském Žebráku se řadí k největším poskytovatelům komplexních přepravních a logistických služeb v České republice. Vozový park stálých partnerů tvoří více jak 250 vozových jednotek všech typů. A to od menších aut nosnosti 1,5 tuny přes kamiony typu „lowdeck" s nosností 25 tun až po velkoobjemové soupravy 120 m3.
Společnost také zajišťuje námořní přepravy celokontejnerových i kusových zásilek ze všech evropských přístavů do místa určení na celém světě. Zajišťuje celní odbavení a efektivní integraci na silniční a leteckou přepravu. Letecky FlexiLog přepraví zásilky od 1 kg až po investiční celky. Spolupracuje s širokou škálou leteckých společností, a to jak pevných leteckých řádů, tak charterových letů. Nabízí využití běžných doručovacích časů nebo expresní doručení.
Komplexní logistické služby na míru požadavkům zákazníků obsahují skladování, manipulaci a distribuci zboží s přidanou hodnotou balení, značení, přebalování, polepování, sdružování, doplňování a další služby.

Jeden les

Společnost ročně realizuje po celé Evropě tisíce přeprav, což znamená, že od začátku spolupráce s KRNAP (Krkonošský národní park) v roce 2013 bylo vysazeno již více než 45 000 stromů. Výsadba stromů probíhá díky finančnímu příspěvku z každé realizované zakázky. Věnované peníze správa Krkonošského národního parku používá na úhradu nákladů spojených s pěstováním sazenic stromků a jejich výsadbou na potřebných místech.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

Myslivost

Ministerstvo zemědělství plánuje zavést zástřelné po celé republice, za jedno odlovené divoké prase by lovec měl dostat 2000 Kč. ČTK to řekl ministr zemědělství v...

Čti dál
K návrhu novely zákona o zbraních

K návrhu novely zákona o zbraních

Myslivost

Dne 7. února 2018 vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění...

Čti dál
Je důležité vést mladou generaci ke schopnostem kritického myšlení

Je důležité vést mladou generaci ke schopnostem kritického myšlení

Lesnictví

Mendelova univerzita v Brně vznikla již v roce 1919. Ke stoletému výročí ji povede profesorka Danuše Nerudová, první rektorka v historii univerzity. Jedním z jejích...

Čti dál
Agrární komora a část lesníků žádají po vládě opatření kvůli kalamitě

Agrární komora a část lesníků žádají po vládě opatření kvůli kalamitě

Lesnictví

Agrární komora ČR vyzvala vládu v demisi, aby prosadila mimořádná řešení kalamitní kůrovcové situace. V legislativě by měl kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) vyřešit parametry...

Čti dál

-8°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 65%

Vítr: 35.40 km/h

  • 19 Bře 2018 -2°C -8°C
  • 20 Bře 2018 2°C -6°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby