Přihlásit

Vlk v Polsku pokousal dvě děti, myslivci ho zastřelili (ČTK)

Na jihovýchodě Polska zastřelili myslivci vlka, který pokousal dvě děti. Pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé, mělo pouze vylomené dva špičáky, informoval dnes list Gazeta Wyborcza (GW). Zranění napadených dětí nejsou vážná, po ošetření už byly propuštěny z nemocnice.

Vlk pokousal nejprve osmiletou dívku a později desetiletého chlapce, kteří si hráli v okolí vesnice Strzebowiska na okraji Bieszczadského národního parku, jenž leží v jihovýchodním cípu Polska u hranic se Slovenskem a Ukrajinou. Tatáž šelma údajně již dříve napadla ženu v nedaleké vsi Wetlina.

Výsledky pitvy, o kterých dnes informovala GW, prokázaly, že vlk starý dva či tři roky neměl vzteklinu. Nyní se čeká ještě na výsledky analýzy DNA, podle některých odborníků totiž nemuselo jít o čistokrevného vlka, ale o křížence vlka a psa.

Podle Bartosze Pirgy z Bieszczadského národního parku je rovněž zvláštní, že se zvíře nebálo lidí. Vlci jsou totiž běžně velmi plaší. Mohlo jít ovšem o zvíře vychované člověkem a později vypuštěné do přírody. Pirga naznačil, že jej nemusel vypustit někdo v Polsku, ale například i na Slovensku, kde si podle něj lidé často z lesa berou domů malá vlčata.

Neobvyklé chování zastřeleného zvířete se podařilo už na počátku června natočit na video.

Komentáře   

+8 # Ota-Buršík 2018-07-01 17:39
Vlci u nás se lidí vůbec nebojí, nechají k sobě přijít na 20 m chodí do vesnic, zatím to odnášejí ovce a kozy, ochranáři tvrdí, že je to normální, protože vlci dobře ví, že jim nikdo neublíží. Nikdo s tím nic nedělá a podle mne se čeká, až vlci napadnou děti. Ostatně pan Beneš z Hnutí Duha se už nechal slyšet, že zakáží myslivcům odstřel srnčí a jelení zvěře, aby vlci měli co žrát. Už neumí odpovědět, z čeho mají myslivci platit pronájem honitby a škody zvěří, když nebudou mít žádný příjem.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Lesnictví

Více odborníků v oblasti lesnictví na obcích s rozšířenou působností, ale například i zjednodušení výběrových řízení na firmy likvidující kůrovcovou kalamitu by mohlo v Moravskoslezském...

Čti dál
V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky byl 18. 7. zahájen na mnichovském výstavišti. Na veletrhu se představí 450 vystavovatelů z 27 zemí na výstavní...

Čti dál
Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Lesnictví

Aktualizováno 20. 7. Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části...

Čti dál
Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál

20°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 56%

Vítr: 22.53 km/h

  • 22 Čec 2018 27°C 17°C
  • 23 Čec 2018 27°C 16°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby