Přihlásit

Vlk v Polsku pokousal dvě děti, myslivci ho zastřelili (ČTK)

Na jihovýchodě Polska zastřelili myslivci vlka, který pokousal dvě děti. Pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé, mělo pouze vylomené dva špičáky, informoval dnes list Gazeta Wyborcza (GW). Zranění napadených dětí nejsou vážná, po ošetření už byly propuštěny z nemocnice.

Vlk pokousal nejprve osmiletou dívku a později desetiletého chlapce, kteří si hráli v okolí vesnice Strzebowiska na okraji Bieszczadského národního parku, jenž leží v jihovýchodním cípu Polska u hranic se Slovenskem a Ukrajinou. Tatáž šelma údajně již dříve napadla ženu v nedaleké vsi Wetlina.

Výsledky pitvy, o kterých dnes informovala GW, prokázaly, že vlk starý dva či tři roky neměl vzteklinu. Nyní se čeká ještě na výsledky analýzy DNA, podle některých odborníků totiž nemuselo jít o čistokrevného vlka, ale o křížence vlka a psa.

Podle Bartosze Pirgy z Bieszczadského národního parku je rovněž zvláštní, že se zvíře nebálo lidí. Vlci jsou totiž běžně velmi plaší. Mohlo jít ovšem o zvíře vychované člověkem a později vypuštěné do přírody. Pirga naznačil, že jej nemusel vypustit někdo v Polsku, ale například i na Slovensku, kde si podle něj lidé často z lesa berou domů malá vlčata.

Neobvyklé chování zastřeleného zvířete se podařilo už na počátku června natočit na video.

Komentáře   

+8 # Ota-Buršík 2018-07-01 17:39
Vlci u nás se lidí vůbec nebojí, nechají k sobě přijít na 20 m chodí do vesnic, zatím to odnášejí ovce a kozy, ochranáři tvrdí, že je to normální, protože vlci dobře ví, že jim nikdo neublíží. Nikdo s tím nic nedělá a podle mne se čeká, až vlci napadnou děti. Ostatně pan Beneš z Hnutí Duha se už nechal slyšet, že zakáží myslivcům odstřel srnčí a jelení zvěře, aby vlci měli co žrát. Už neumí odpovědět, z čeho mají myslivci platit pronájem honitby a škody zvěří, když nebudou mít žádný příjem.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Lesnická sdružení se ohradila proti připomínkovému řízení k vyhlášce 83/1996

Lesnická sdružení se ohradila proti připomínkovému řízení k vyhlášce 83/1996

Lesnictví

Lesnické organizace a profesní lesnická sdružení se v posledních dnech ohradily proti - podle svých slov nestandardnímu - vývoji připomínkovému řízení při schvalování nové vyhlášky...

Čti dál
Škody po víkendových vichřicích odhadují LČR na 300 000 kubíků

Škody po víkendových vichřicích odhadují LČR na 300 000 kubíků

Lesnictví

Doplněno 24. 9. Vichřice, které o víkendu zasáhly Českou republiku, poničily podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky přibližně 300.000 metrů krychlových...

Čti dál
Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Lesnictví

Převis nabídky kalamitního dříví na trhu se projevil drastickým propadem jeho cen. Příjmy z prodeje dříví již vlastníkům lesů nemusí pokrýt ani náklady na povinnou...

Čti dál
SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

Lesnictví

Nová anketa! Ministr zemědělství Miroslav Toman 12. 9. prohlásil, že MZe zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Jak uvádí...

Čti dál

8°C

ČR - aktuální počasí

Přev.jasno

Vlhkost: 57%

Vítr: 11.27 km/h

  • 25 Zář 2018 12°C 4°C
  • 26 Zář 2018 15°C 0°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby