Přihlásit

V náhradním tendru Lesů ČR uspěl Uniles z holdingu Agrofert (Právo)

Společnost Uniles ze skupiny Agrofert se stala vítězem náhradního tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce na příštích jeden až pět let. Firma byla jediná, která podala nabídku na všech 109 soutěžených územních jednotek, z toho na pětadvaceti těchto jednotkách byla nabídka vyhodnocena jako cenově nejlepší.
Úspěšné byly i firmy Kloboucká lesní nebo Jihozápadní dřevařská s jedenácti nejlepšími nabídkami. Naopak největší ztráty zaznamenala společnost Progles, která původně spravovala 14 jednotek, ale do nové soutěže se již nepřihlásila.

Na každou zakázku více než pět nabídek

V náhradním tendru podalo 38 firem celkem 564 nabídek, týkajících se provádění komplexních, pěstebních a těžebních prací v lese, včetně prodeje dříví, a to od letošního března. V tendrech za 3,9 miliardy korun se soutěží o bezmála 8,7 miliónu metrů krychlových dříví. Na jednu zakázku bylo podáno v průměru 5,17 nabídek.
Tendry se týkají převážně územních jednotek, na nichž byla k 31. prosinci loňského roku v důsledku lesních kalamit a celkově nepříznivého stavu na trhu se dřevem dohodou ukončena smlouva mezi LČR a partnery. Možnost ukončit smlouvy bez sankce využily firmy u 76 procent kontraktů na lesnické práce, prodej dřeva a těžbu.
„Hodnoticí proces je na začátku a zatím nemůžeme mluvit o konečných výsledcích," upozornil generální ředitel LČR Daniel Szórád s tím, že do konce ledna chtějí mít LČR jasno, zda firmy splňují kvalifi kační předpoklady soutěže. V únoru by měly být vítězné společnosti vyzvány k podpisu smlouvy, aby se od března mohlo začít pracovat.
V běhu jsou rovněž řádné tendry na roky 2018 a další. „Vyhlášeno bylo celkem 52 zakázek, z toho 29 celkových, deset těžebních a 13 pěstebních. V šesti případech byla soutěž zrušena, neboť nabídky byly pro LČR ekonomicky nevýhodné a je třeba nabízené ceny ověřit," vysvětlil Szórád.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál
LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

Lesnictví

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel v úterý 9. 1. státní podnik Lesy České republiky (LČR) třímiliardový lesnický tendr 2018+. Z 52 územních jednotek bylo podepsáno...

Čti dál

-3°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 95%

Vítr: 6.44 km/h

  • 22 Led 2018 0°C -3°C
  • 23 Led 2018 3°C -1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC

Naše další weby