Přihlásit

V náhradním tendru Lesů ČR uspěl Uniles z holdingu Agrofert (Právo)

Společnost Uniles ze skupiny Agrofert se stala vítězem náhradního tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce na příštích jeden až pět let. Firma byla jediná, která podala nabídku na všech 109 soutěžených územních jednotek, z toho na pětadvaceti těchto jednotkách byla nabídka vyhodnocena jako cenově nejlepší.
Úspěšné byly i firmy Kloboucká lesní nebo Jihozápadní dřevařská s jedenácti nejlepšími nabídkami. Naopak největší ztráty zaznamenala společnost Progles, která původně spravovala 14 jednotek, ale do nové soutěže se již nepřihlásila.

Na každou zakázku více než pět nabídek

V náhradním tendru podalo 38 firem celkem 564 nabídek, týkajících se provádění komplexních, pěstebních a těžebních prací v lese, včetně prodeje dříví, a to od letošního března. V tendrech za 3,9 miliardy korun se soutěží o bezmála 8,7 miliónu metrů krychlových dříví. Na jednu zakázku bylo podáno v průměru 5,17 nabídek.
Tendry se týkají převážně územních jednotek, na nichž byla k 31. prosinci loňského roku v důsledku lesních kalamit a celkově nepříznivého stavu na trhu se dřevem dohodou ukončena smlouva mezi LČR a partnery. Možnost ukončit smlouvy bez sankce využily firmy u 76 procent kontraktů na lesnické práce, prodej dřeva a těžbu.
„Hodnoticí proces je na začátku a zatím nemůžeme mluvit o konečných výsledcích," upozornil generální ředitel LČR Daniel Szórád s tím, že do konce ledna chtějí mít LČR jasno, zda firmy splňují kvalifi kační předpoklady soutěže. V únoru by měly být vítězné společnosti vyzvány k podpisu smlouvy, aby se od března mohlo začít pracovat.
V běhu jsou rovněž řádné tendry na roky 2018 a další. „Vyhlášeno bylo celkem 52 zakázek, z toho 29 celkových, deset těžebních a 13 pěstebních. V šesti případech byla soutěž zrušena, neboť nabídky byly pro LČR ekonomicky nevýhodné a je třeba nabízené ceny ověřit," vysvětlil Szórád.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Mikov je partnerem 32. ročníku soutěže lesnické všestrannosti

Mikov je partnerem 32. ročníku soutěže lesnické všestrannosti

Komerční zpráva

Zavírací nože Mikov si odveze domů patnáctka oceněných účastníků týdenní mezinárodní soutěže v lesnických disciplínách, která probíhá od 16. do 21. dubna v Brně a...

Čti dál
Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Lesnictví

Lesnické zásahy a rozsáhlá těžba dřeva v polském chráněném Bělověžském pralese nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve svém rozsudku to dnes uvedl Soudní...

Čti dál
Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Lesnictví

Činnost ředitele úseku lesního a vodního hospodářství Lesů ČR může mít na budoucí vývoj lesnického hospodaření státního podniku zásadní vliv. Do této pozice byl na...

Čti dál
Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Myslivost

Vše o myslivosti přehledně, aktuálně, profesionálně! Lesnická práce s. r. o. u příležitosti mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2018 slavnostně spustila nový myslivecký informační...

Čti dál

12°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 79%

Vítr: 17.70 km/h

  • 20 Dub 2018 23°C 8°C
  • 21 Dub 2018 24°C 9°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby