Přihlásit

V náhradním tendru Lesů ČR uspěl Uniles z holdingu Agrofert (Právo)

Společnost Uniles ze skupiny Agrofert se stala vítězem náhradního tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce na příštích jeden až pět let. Firma byla jediná, která podala nabídku na všech 109 soutěžených územních jednotek, z toho na pětadvaceti těchto jednotkách byla nabídka vyhodnocena jako cenově nejlepší.
Úspěšné byly i firmy Kloboucká lesní nebo Jihozápadní dřevařská s jedenácti nejlepšími nabídkami. Naopak největší ztráty zaznamenala společnost Progles, která původně spravovala 14 jednotek, ale do nové soutěže se již nepřihlásila.

Na každou zakázku více než pět nabídek

V náhradním tendru podalo 38 firem celkem 564 nabídek, týkajících se provádění komplexních, pěstebních a těžebních prací v lese, včetně prodeje dříví, a to od letošního března. V tendrech za 3,9 miliardy korun se soutěží o bezmála 8,7 miliónu metrů krychlových dříví. Na jednu zakázku bylo podáno v průměru 5,17 nabídek.
Tendry se týkají převážně územních jednotek, na nichž byla k 31. prosinci loňského roku v důsledku lesních kalamit a celkově nepříznivého stavu na trhu se dřevem dohodou ukončena smlouva mezi LČR a partnery. Možnost ukončit smlouvy bez sankce využily firmy u 76 procent kontraktů na lesnické práce, prodej dřeva a těžbu.
„Hodnoticí proces je na začátku a zatím nemůžeme mluvit o konečných výsledcích," upozornil generální ředitel LČR Daniel Szórád s tím, že do konce ledna chtějí mít LČR jasno, zda firmy splňují kvalifi kační předpoklady soutěže. V únoru by měly být vítězné společnosti vyzvány k podpisu smlouvy, aby se od března mohlo začít pracovat.
V běhu jsou rovněž řádné tendry na roky 2018 a další. „Vyhlášeno bylo celkem 52 zakázek, z toho 29 celkových, deset těžebních a 13 pěstebních. V šesti případech byla soutěž zrušena, neboť nabídky byly pro LČR ekonomicky nevýhodné a je třeba nabízené ceny ověřit," vysvětlil Szórád.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál
Nová účinná a jednoduchá metoda asanace kůrovcového dříví

Nová účinná a jednoduchá metoda asanace kůrovcového dříví

Lesnictví

Kůrovcová kalamita postavila vlastníky lesa před problém, jak efektivně asanovat velké objemy kůrovcem napadeného dříví. Jako vhodná metoda zejména pro menší a střední vlastníky lesů...

Čti dál
Nové větší odměrné nádobky na kůrovce

Nové větší odměrné nádobky na kůrovce

Lesnictví

KŮROVCOVÉ INFO v souvislosti s nárůstem odchytů kůrovců na mnoha lokalitách v ČR přichází s novými nádobkami na kůrovce, jejichž objem bude lépe korespondovat s...

Čti dál
Zbylé prostředky z kompenzací zemědělcům by mohly jít na boj se suchem a kůrovcem

Zbylé prostředky z kompenzací zemědělcům by mohly jít na boj se suchem…

Lesnictví

Členové CZECH FOREST think tanku navrhují, aby finanční prostředky, které nebyly vyčerpány z vyčleněných prostředků na odškodnění zemědělců za sucho v roce 2017, byly využity pro rychlou...

Čti dál

21°C

ČR - aktuální počasí

Přeháňky

Vlhkost: 68%

Vítr: 22.53 km/h

  • 17 Čec 2018 21°C 14°C
  • 18 Čec 2018 22°C 16°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby