Přihlásit

Tisková zpráva ALDP: Reakce ALDP na článek „Jurečka vyhověl těžařům dřeva, na nové smlouvy ale těžce doplatí státní Lesy ČR“, který vyšel v HN dne 7. listopadu 2017

Deník Hospodářské noviny se opakovaně vrátil k problematice možnosti ukončení dlouhodobých smluv u s.p. LČR. Naše asociace považuje HN za respektovaný deník, proto jsme se rozhodli opětovně zveřejnit i náš postoj k současné velmi složité situaci v lesnicko-dřevařském sektoru, který jsme prvotně vyjádřili v tiskové zprávě ALDP dne 27. 9. 2017.

Mimořádná situace v lesích, kdy gradovala kůrovcová kalamita zejména na severní Moravě, znásobená v letním období větrnou kalamitou nejen u nás, ale i v Německu a Rakousku, si vyžádala přijmout rychlá a efektivní opatření. ALDP proto hodnotí přístup MZe a LČR v dané situaci jako správný.

Vzhledem k aktuální situaci respektujeme, že bylo nutné přijmout konkrétní opatření v krátkém časovém období. V opačném případě by situace nepochybně v řádu týdnů vedla k velmi dramatickému kolapsu smluvních partnerů s.p. Lesy ČR, dlouhým soudním sporům a sociálním problémům.

Je nutné zdůraznit, že v okamžiku zásadního propadu cen dříví je na místě očekávat, že u všech vlastníků lesa, kteří prodávají svou surovinu na trhu, dojde ke snížení jejich příjmů! Jsme přesvědčeni o tom, že přijatá opatření jsou základem pro stabilizaci sektoru a následně i ekonomiky na trhu s dřívím.

Kontakt:
Ing. Zdeněk Musil
výkonný ředitel ALDP
+ 420 602 244 825
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC