Přihlásit

Školáci z Dubé poznávali les (Českolipský deník)

Datum: 30.10.2007
Autor: Mgr. Jana Mašková
Rubrika: ČTENÁŘI - SOBĚ

Na tomto místě pravidelně představujeme aktivity českolipských mateřských, základních a středních škol, jejich žáků, studentů i učitelů.

Základní škola v Dubé využila nabídky Krajského inspektorátu Liberec, a to možnosti uspořádání "Lesního dne s LČR" pro žáky 1. stupně ve dnech 16. a 17. října.
Celý program byl přínosný nejen pro rozvoj poznatků o lese a přírodních procesech, které se v něm odehrávají, ale v konečném důsledku přispěl ke zlepšení celkového přístupu dětí k životnímu prostředí. Během programu si děti zahrály spoustu poznávacích her, hledaly poklad, určovaly stáří stromu, vytvářely obrázek z nasbíraných přírodnin, dozvěděly se jaký je rozdíl mezi rohy a parohy, vyzkoušely si svou schopnost pozorování na ukrytých kolíčcích, hmatem poznávaly svůj strom a nakonec si opekly buřtíky.
Na památku dne stráveného v lese si děti odnesly puzzle lesních zvířátek.

Škola touto aktivitou podpořila svou snahu věnovat se hlouběji i do budoucna problematice ekologie, což je její priorita ve vzdělávacím programu.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) 3. 4. 2020 vydalo nové opatření obecné povahy, kterým prodlužuje lhůty k zalesnění kalamitních holin a uvolňuje pravidla přenosu sadebního materiálu na...

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Lesnictví

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou...

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesnictví

Vlastní podcastový kanál UCHEM V MECHU mají od dubna jako první státní podnik v zemi Lesy České republiky. Odstartoval rozhovorem s generálním ředitelem Josefem Vojáčkem.

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Lesnictví

Nárok na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) v rámci programu na podporu malých podniků postižených šířením koronaviru mají nově také zemědělci a lesníci...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby