Přihlásit

Školáci si otestují znalosti o přírodě (Právo)

Školáci z Českých Budějovic už dnes otestují své znalosti o přírodě v soutěži s názvem Mladí lidé v evropských lesích. První místní kolo této vědomostní soutěže pro ně zorganizovali lesníci Vojenských lesů a statků. Školáci ze Šumavy budou soutěžit ve čtvrtek v Horní Plané na Českokrumlovsku a 22. února proběhne místní kolo v Třeboni.
„Soutěž je určena pro mladé lidi se zájmem o přírodu. S ohledem na možný postup do mezinárodního kola se očekává, že všichni soutěžící ovládají anglický jazyk. Soutěžící jsou rozděleni do dvou věkových kategorií. Mladší se rekrutují z šestých až devátých tříd, starší kategorie je určena středoškolákům do devatenácti let," řekl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků.
Na soupeřící týmy bude čekat nejprve písemný vědomostní test, na který naváže praktické poznávání přírodnin. Vítězný tým z každého místního kola postoupí do regionálního, odkud se může probojovat až do finále. To proběhne v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.
„Tým, který vyhraje národní kolo, bude vyslán do evropské země, která je členem mezinárodního výboru, a bude reprezentovat Českou republiku. Kde se bude letos vrchol soutěže konat se zatím ještě rozhoduje, napřesrok bude finále hostit Česko," řekl Jan Kobr, vedoucí lesních pedagogů Vojenských lesů a statků.
Nadnárodní evropská soutěž Mladí lidé v evropských lesích vznikla z iniciativy polských lesníků. Za cíl si klade zlepšení povědomí o výzkumu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti. Česká republika se jí poprvé zúčastnila před sedmi lety.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Lesnictví

Krizový stav kvůli kůrovcové kalamitě ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) zatím nevyhlásí. Za momentální prioritu považuje prosazení novelizace vyhlášek, které teď vlastníkům...

Čti dál
Divoká prasata z dovozu obsahovala svalovce

Divoká prasata z dovozu obsahovala svalovce

Myslivost

Při povinném vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha byla v uplynulém týdnu u tří kusů divokých prasat zjištěna masivní přítomnost nebezpečného parazita svalovce (trichinella). Jednalo se...

Čti dál
Ministr chystá kvůli kůrovci novelizaci vyhlášky, možný je i krizový stav

Ministr chystá kvůli kůrovci novelizaci vyhlášky, možný je i krizový stav

Lesnictví

Lesníci by se měli v boji s kůrovcem už letos řídit novelizovanou vyhláškou 101/1996 Sb., kterou chce ministerstvo zemědělství do měsíce aktualizovat. Povolí jim nezabývat...

Čti dál
Petr Sklenička se ujal vedení České zemědělské univerzity v Praze

Petr Sklenička se ujal vedení České zemědělské univerzity v Praze

Lesnictví

Účinné prosazování zájmů univerzity navenek a otevřený a přátelský styl řízení budou priority nového rektora prof. Ing. Petra Skleničky, CSc. Zaměřit se chce též na...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 93%

Vítr: 0.00 km/h

  • 17 Úno 2018 2°C -1°C
  • 18 Úno 2018 2°C -1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby