Přihlásit

Školáci si otestují znalosti o přírodě (Právo)

Školáci z Českých Budějovic už dnes otestují své znalosti o přírodě v soutěži s názvem Mladí lidé v evropských lesích. První místní kolo této vědomostní soutěže pro ně zorganizovali lesníci Vojenských lesů a statků. Školáci ze Šumavy budou soutěžit ve čtvrtek v Horní Plané na Českokrumlovsku a 22. února proběhne místní kolo v Třeboni.
„Soutěž je určena pro mladé lidi se zájmem o přírodu. S ohledem na možný postup do mezinárodního kola se očekává, že všichni soutěžící ovládají anglický jazyk. Soutěžící jsou rozděleni do dvou věkových kategorií. Mladší se rekrutují z šestých až devátých tříd, starší kategorie je určena středoškolákům do devatenácti let," řekl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků.
Na soupeřící týmy bude čekat nejprve písemný vědomostní test, na který naváže praktické poznávání přírodnin. Vítězný tým z každého místního kola postoupí do regionálního, odkud se může probojovat až do finále. To proběhne v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.
„Tým, který vyhraje národní kolo, bude vyslán do evropské země, která je členem mezinárodního výboru, a bude reprezentovat Českou republiku. Kde se bude letos vrchol soutěže konat se zatím ještě rozhoduje, napřesrok bude finále hostit Česko," řekl Jan Kobr, vedoucí lesních pedagogů Vojenských lesů a statků.
Nadnárodní evropská soutěž Mladí lidé v evropských lesích vznikla z iniciativy polských lesníků. Za cíl si klade zlepšení povědomí o výzkumu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti. Česká republika se jí poprvé zúčastnila před sedmi lety.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Adjunktem na léto: výzva Lesů ČR pro studenty lesnických škol

Adjunktem na léto: výzva Lesů ČR pro studenty lesnických škol

Lesnictví

Studenti středních a vysokých lesnických škol se letos v létě mohou stát na zkoušku adjunkty podniku Lesy ČR. Vyzkouší své znalosti v praxi, pomohou na kalamitních revírech...

Čti dál
Lesnický think tank navrhuje změny a opatření pro zvládnutí kalamity

Lesnický think tank navrhuje změny a opatření pro zvládnutí kalamity

Lesnictví

CZECH FOREST think tank vydal 23. 5. 2018 tiskovou zprávu, která představuje tuto iniciativu široké veřejnosti a uvádí některé návrhy opatření, které by podle názoru...

Čti dál
MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky o zpracování oblastních plánů rozvoje lesů a o vymezení hospodářských souborů. Návrh vyhlášky byl připravován ve...

Čti dál
Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky s odbornými přehlídkami a přednáškami se uskuteční 18. - 22. července 2018 v Mnichově. 

Čti dál

15°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 78%

Vítr: 11.27 km/h

  • 27 Kvě 2018 26°C 12°C
  • 28 Kvě 2018 27°C 14°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby