Přihlásit

Školáci si otestují znalosti o přírodě (Právo)

Školáci z Českých Budějovic už dnes otestují své znalosti o přírodě v soutěži s názvem Mladí lidé v evropských lesích. První místní kolo této vědomostní soutěže pro ně zorganizovali lesníci Vojenských lesů a statků. Školáci ze Šumavy budou soutěžit ve čtvrtek v Horní Plané na Českokrumlovsku a 22. února proběhne místní kolo v Třeboni.
„Soutěž je určena pro mladé lidi se zájmem o přírodu. S ohledem na možný postup do mezinárodního kola se očekává, že všichni soutěžící ovládají anglický jazyk. Soutěžící jsou rozděleni do dvou věkových kategorií. Mladší se rekrutují z šestých až devátých tříd, starší kategorie je určena středoškolákům do devatenácti let," řekl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků.
Na soupeřící týmy bude čekat nejprve písemný vědomostní test, na který naváže praktické poznávání přírodnin. Vítězný tým z každého místního kola postoupí do regionálního, odkud se může probojovat až do finále. To proběhne v Kostelci nad Černými lesy v prostorách Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.
„Tým, který vyhraje národní kolo, bude vyslán do evropské země, která je členem mezinárodního výboru, a bude reprezentovat Českou republiku. Kde se bude letos vrchol soutěže konat se zatím ještě rozhoduje, napřesrok bude finále hostit Česko," řekl Jan Kobr, vedoucí lesních pedagogů Vojenských lesů a statků.
Nadnárodní evropská soutěž Mladí lidé v evropských lesích vznikla z iniciativy polských lesníků. Za cíl si klade zlepšení povědomí o výzkumu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti. Česká republika se jí poprvé zúčastnila před sedmi lety.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje nejrychleji v ČR

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje nejrychleji v ČR

Lesnictví

Stav lesů na Vysočině se kvůli suchu zhoršuje asi nejrychleji v Česku, i kvůli vysokému zastoupení smrků. Oslabené stromy se nedokážou bránit kůrovci, který je...

Čti dál
Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Lesnictví

Aktualizováno 14. 8. Novým generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR se od 1. září 2018 stane současný šéf Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef...

Čti dál
Čína má zájem o další české dřevo

Čína má zájem o další české dřevo

Lesnictví

Lesy České republiky jednají se zástupci Číny o dalších kontraktech spojených s prodejem dříví. Přebytek dříví na středoevropském trhu a nejistota odbytu vedly zástupce podniku Lesy...

Čti dál
SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

Lesnictví

Současným stavem kůrovcové kalamity a možnostmi jejího řešení u nestátních vlastníků lesů se zabýval na svém pravidelném jednání republikový výbor SVOL. Konstatoval, že nečinnost státní...

Čti dál

31°C

ČR - aktuální počasí

Slunečno

Vlhkost: 22%

Vítr: 22.53 km/h

  • 20 Srp 2018 32°C 16°C
  • 21 Srp 2018 28°C 18°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby