Přihlásit

Rekordních 198 žáků základních škol lyžovalo s Lesy ČR v Jablonci (nasejablonecko.cz)

V úterý 13. února proběhl v pořadí 3. závod pilotního ročníku seriálu Lyžuj Lesy v Jablonci nad Nisou. Závodu se zúčastnilo přesně 198 žáků z jabloneckých základních škol, z tanvaldské sportovky, Smržovky, Lučan, Josefova Dolu, Liberce a dalších škol.

První závod seriálu odstartoval na Božím Daru (180 žáků), začátkem února se přesunul do Vimperku na Šumavě (130 žáků), 13. 2. se pořadatelstvím zhostil Ski Klub Jablonec n. N. a závěrečný závod proběhne v Novém Městě na Moravě.
Seriál je určený pro základní školy, jehož cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. Důraz je kladen na začínající a neregistrované běžkaře, kterým se zábavnou a atraktivní formou představí běžecké lyžování.
Závodí se volnou technikou zaměřenou zejména na obratnost. Mladí běžkaři se musí popasovat s několika disciplínami, například se slalomem, skoky, terénními vlnami, osmičkami, jízdou pozadu, otočkami, podlézáním, přeskokem či rovnováhou na jedné noze. Nejinak tomu bylo i v Jablonci.
Pohodovou sportovní atmosféru a chuť si zazávodit umocnilo nádherné slunečné počasí. Děkujeme organizátorům ze Ski Klubu v Jablonci za výbornou organizaci a krásný závod. Veliké díky patří Lesům ČR za to, že podporují sportování dětí. „Celý sport se v současné době potýká s úbytkem dětí, což je velká škoda. Právě díky akcím, jako je projekt Lyžuj lesy, jim můžeme ukázat, že běžecké lyžování je krásný sport na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí. Věřím, že když si ho na vlastní kůži vyzkouší, tak je tento sport chytne a bude bavit," říká patron závodu, bývalý reprezentant, olympijský medailista a mistr světa Martin Koukal.
Výsledky závodů naleznete v příloze.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Lesnictví

Převis nabídky kalamitního dříví na trhu se projevil drastickým propadem jeho cen. Příjmy z prodeje dříví již vlastníkům lesů nemusí pokrýt ani náklady na povinnou...

Čti dál
SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

Lesnictví

Nová anketa! Ministr zemědělství Miroslav Toman 12. 9. prohlásil, že MZe zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Jak uvádí...

Čti dál
Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Lesnictví

Jak uvádí tisková zpráva VÚLHM, rozsah poškození lesů kůrovcem představuje v současné době kalamitu, která nemá obdoby v historii českého lesnictví. Zvládnutí prvního rojení kůrovce...

Čti dál
Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Lesnictví

Na zasedání vlády, které proběhlo ve středu 12. 9. 2018, ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl, že pro zvládnutí kůrovcové kalamity je nutné řídit postupy na...

Čti dál

14°C

ČR - aktuální počasí

Přeháňky

Vlhkost: 86%

Vítr: 51.50 km/h

  • 24 Zář 2018 14°C 7°C
  • 25 Zář 2018 12°C 4°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby