Přihlásit

Rekordních 198 žáků základních škol lyžovalo s Lesy ČR v Jablonci (nasejablonecko.cz)

V úterý 13. února proběhl v pořadí 3. závod pilotního ročníku seriálu Lyžuj Lesy v Jablonci nad Nisou. Závodu se zúčastnilo přesně 198 žáků z jabloneckých základních škol, z tanvaldské sportovky, Smržovky, Lučan, Josefova Dolu, Liberce a dalších škol.

První závod seriálu odstartoval na Božím Daru (180 žáků), začátkem února se přesunul do Vimperku na Šumavě (130 žáků), 13. 2. se pořadatelstvím zhostil Ski Klub Jablonec n. N. a závěrečný závod proběhne v Novém Městě na Moravě.
Seriál je určený pro základní školy, jehož cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. Důraz je kladen na začínající a neregistrované běžkaře, kterým se zábavnou a atraktivní formou představí běžecké lyžování.
Závodí se volnou technikou zaměřenou zejména na obratnost. Mladí běžkaři se musí popasovat s několika disciplínami, například se slalomem, skoky, terénními vlnami, osmičkami, jízdou pozadu, otočkami, podlézáním, přeskokem či rovnováhou na jedné noze. Nejinak tomu bylo i v Jablonci.
Pohodovou sportovní atmosféru a chuť si zazávodit umocnilo nádherné slunečné počasí. Děkujeme organizátorům ze Ski Klubu v Jablonci za výbornou organizaci a krásný závod. Veliké díky patří Lesům ČR za to, že podporují sportování dětí. „Celý sport se v současné době potýká s úbytkem dětí, což je velká škoda. Právě díky akcím, jako je projekt Lyžuj lesy, jim můžeme ukázat, že běžecké lyžování je krásný sport na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí. Věřím, že když si ho na vlastní kůži vyzkouší, tak je tento sport chytne a bude bavit," říká patron závodu, bývalý reprezentant, olympijský medailista a mistr světa Martin Koukal.
Výsledky závodů naleznete v příloze.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

Lesnictví

V sedmi krajích nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou krizové štáby pro rychlejší komunikaci s obcemi s rozšířenou působností. Půjde o Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský...

Čti dál
Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál

12°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 79%

Vítr: 35.40 km/h

  • 24 Čer 2018 16°C 10°C
  • 25 Čer 2018 19°C 10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby