Přihlásit

Rekordních 198 žáků základních škol lyžovalo s Lesy ČR v Jablonci (nasejablonecko.cz)

V úterý 13. února proběhl v pořadí 3. závod pilotního ročníku seriálu Lyžuj Lesy v Jablonci nad Nisou. Závodu se zúčastnilo přesně 198 žáků z jabloneckých základních škol, z tanvaldské sportovky, Smržovky, Lučan, Josefova Dolu, Liberce a dalších škol.

První závod seriálu odstartoval na Božím Daru (180 žáků), začátkem února se přesunul do Vimperku na Šumavě (130 žáků), 13. 2. se pořadatelstvím zhostil Ski Klub Jablonec n. N. a závěrečný závod proběhne v Novém Městě na Moravě.
Seriál je určený pro základní školy, jehož cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. Důraz je kladen na začínající a neregistrované běžkaře, kterým se zábavnou a atraktivní formou představí běžecké lyžování.
Závodí se volnou technikou zaměřenou zejména na obratnost. Mladí běžkaři se musí popasovat s několika disciplínami, například se slalomem, skoky, terénními vlnami, osmičkami, jízdou pozadu, otočkami, podlézáním, přeskokem či rovnováhou na jedné noze. Nejinak tomu bylo i v Jablonci.
Pohodovou sportovní atmosféru a chuť si zazávodit umocnilo nádherné slunečné počasí. Děkujeme organizátorům ze Ski Klubu v Jablonci za výbornou organizaci a krásný závod. Veliké díky patří Lesům ČR za to, že podporují sportování dětí. „Celý sport se v současné době potýká s úbytkem dětí, což je velká škoda. Právě díky akcím, jako je projekt Lyžuj lesy, jim můžeme ukázat, že běžecké lyžování je krásný sport na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí. Věřím, že když si ho na vlastní kůži vyzkouší, tak je tento sport chytne a bude bavit," říká patron závodu, bývalý reprezentant, olympijský medailista a mistr světa Martin Koukal.
Výsledky závodů naleznete v příloze.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe poslalo do připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb.

MZe poslalo do připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb.

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství poslalo do meziresortního připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o opatřeních k ochraně lesa a vzor služebního odznaku a...

Čti dál
Vichřice poničila Lesům ČR asi 300 000 kubíků dřeva

Vichřice poničila Lesům ČR asi 300 000 kubíků dřeva

Lesnictví

Vichřice, která o víkendu zasáhla Českou republiku, poničila podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) přibližně 300 000 metrů krychlových dříví...

Čti dál
MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

Myslivost

Ministerstvo zemědělství plánuje zavést zástřelné po celé republice, za jedno odlovené divoké prase by lovec měl dostat 2000 Kč. ČTK to řekl ministr zemědělství v...

Čti dál
K návrhu novely zákona o zbraních

K návrhu novely zákona o zbraních

Myslivost

Dne 7. února 2018 vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 49%

Vítr: 6.44 km/h

  • 20 Bře 2018 2°C -5°C
  • 21 Bře 2018 2°C -3°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby