Přihlásit

Projekt LYŽUJ LESY v Jablonci trhal rekordy. Seriál vyvrcholí závodem v Novém Městě na Moravě (TZ LČR)

Předposlední podnik projektu LYŽUJ LESY přilákal zatím rekordní počet malých běžců na lyžích. Třetího závodu seriálu pro základní školy a víceleté gymnázia, který se jel v úterý v Jablonci nad Nisou, se zúčastnilo více než 200 dětí. Ceny předával patron závodu, mistr světa a olympijský medailista Martin Koukal.
Po krušnohorském Božím Daru a šumavském Vimperku se pilotní ročník seriálu běžeckých závodů pro děti základních škol a víceletých gymnázií LYŽUJ LESY přesunul na sever Čech. Do areálu Břízky autobusy v úterý časně ráno přivážely školáky ze všech koutů Jablonecka. Zúčastnily se školy z Jablonce, Malé Skály, Železného Brodu, Tanvaldu či Smržovky. Výjimkou ale nebyli ani závodníci, kteří přicestovali z Liberce či Prahy.
Ačkoliv se organizátoři ze Ski klubu Jablonec potýkali s nedostatkem sněhu, pomohli si umělým zasněžováním, bez kterého by se závod nemohl uskutečnit, a dokázali připravit výbornou trať. Tradiční klub, který letos oslaví 70. let existence, nabídl dětem půjčení lyžařského vybavení a odbornou pomoc při přípravě lyží na závod.
Závod byl znovu zaměřen především na obratnost. Na trati tak malí závodníci museli v co možná nejkratším čase zdolat několik stanovišť s různými překážkami. Vyzkoušeli si tak houpačku, podjíždění, přešlapávání, jízdu pozpátku, terénní vlny nebo slalom z kopce a slalom do kopce. Rozděleni přitom byli do kategorií podle školních ročníků a také podle toho, zda už jsou registrováni v nějakém lyžařském klubu, nebo s běžkami teprve začínají.
Ceny těm nejlepším z každé kategorie předával patron závodu, mistr světa a olympijský medailista Martin Koukal. „Byla to výborná akce, skvělá atmosféra, navíc vyšlo počasí. Jsem rád, že jsem byl přítomen," popisoval Koukal dojmy ze závodu cíleného především na doposud neregistrované závodníky, kteří tvořili asi dvě třetiny startovního pole. „Jestli chceme běžecké lyžování rozvíjet, tak musíme ukázat, jak moc krásný je to sport, i těm dětem, které se s ním zatím neměly tu možnost seznámit. Myslím, že všichni, co do Jablonce vyrazili, si to moc užili a ten náš sport se jim zalíbil. Uvidíme, jak s tím dále naloží, pevně věřím, že je to chytne a přihlásí se to některého klubu," dodal.
Pilotní ročník projektu LYŽUJ LESY jde do finále. Čtyřdílný seriál vyvrcholí ve středu 21. února posledním závodem v Novém Městě na Moravě. V tamní Vysočina Aréně se děti budou muset popasovat s tratí plnou překážek a obratnostních disciplín. První kategorie odstartuje v 10 hodin.
Projekt LYŽUJ LESY vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR se státním podnikem Lesy ČR. Jeho cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. „Důraz klademe na začínající a neregistrované běžkaře, kterým přizpůsobíme trať závodu. Chceme dětem zábavnou a atraktivní formou představit svět běžeckého lyžování," řekl sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Závod LYŽUJ LESY podporuje děti, které na běžkách ještě moc často nestály, a ukazuje jim krásy tohoto sportu. Lesy ČR dlouhodobě podporují sportování dětí v přírodě. Věříme, že závody LYŽUJ LESY dokáží nadchnout pro tento sport další zájemce," uvedl vedoucí odboru marketingu a komunikace LČR Ondřej Kopecký.

 

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

SVOL žádá podporu vlastníků lesů při schvalování rozpočtu

SVOL žádá podporu vlastníků lesů při schvalování rozpočtu

Lesnictví

Ve středu 19. prosince začne v Poslanecké sněmovně závěrečné projednávání vládního návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2019. Co přinese lesům? Sdružení vlastníků obecních a...

MZe a LČR představily strategii boje s kůrovcovou kalamitou pro rok 2019

MZe a LČR představily strategii boje s kůrovcovou kalamitou pro rok 2019

Lesnictví

Aktualizováno o stanovisko ALDP a LDK. Video v článku! Ministerstvo zemědělství (MZe) připravilo na příští rok balíček mimořádných opatření na řešení kůrovcové kalamity a jejích následků...

KŮROVCOVÁ MAPA - podívejte se, kde u vás hrozí šíření kůrovců

KŮROVCOVÁ MAPA - podívejte se, kde u vás hrozí šíření kůrovců

Lesnictví

Kůrovcová mapa představuje zcela nový způsob využití satelitních snímků v boji s kůrovcovou kalamitou. Na portálu www.kurovcovamapa.cz, určeném zejména lesnickému provozu, jsou zobrazeny plochy, kde...

Předplatné Lesnické práce a Světa myslivosti

Předplatné Lesnické práce a Světa myslivosti

Lesnictví

Udělejte sobě nebo svým blízkým o Vánocích radost celoročním předplatným časopisu Lesnická práce nebo Svět myslivosti. Dárkové certifikáty rozesíláme elektronicky – dárek tedy můžete vyřešit...

2°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 90%

Vítr: 14.48 km/h

  • 18 Pro 2018 3°C 1°C
  • 19 Pro 2018 2°C 0°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby