logo Silvarium tisk

Letošní jarní a letní počasí sice bylo chladnější a deštivější než loni, ale postup ničivého kůrovce na Vysočině jenom mírně zpomalilo. Změnu ani v dalších dvou třech letech podle odborníků nelze čekat. Katastrofě v kraji vzdorují jen oblasti Jihlavských a Žďárských vrchů.

„Území postižené kůrovcem se v rámci Vysočiny bohužel zvětšuje. Nejméně postižená a před kůrovcem zatím nejvíce bezpečná se jeví oblast Žďárských vrchů: Novoměstsko, část Žďárska a nejsevernější a nejvýše položené části Bystřicka, a oblast Javořice," říká Jiří Bartoš, vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti krajského úřadu.
„Je to dáno nadmořskou výškou a s tím souvisejícími nižšími úhrnnými ročními teplotami a vyšší úrovní srážek," vysvětluje.
Vysočina patří v Česku k nejvíce zasaženým krajům. To se příliš nezměnilo ani tím, že letos oproti třem loňským „vyletěly" pouze dvě generace kůrovce.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě