Přihlásit

Péči o stromy prověřila vichřice, neuspěla (Prachatický deník)

To, že se vyplácí systematická péče o stromy, ukázala ve Vimperku říjnová vichřice. „Už od roku 2009 mají zaevidované všechny stromy ve městě, každý z nich má svoji kartu, ve které je zaznamenáno, kdy byl strom ošetřen, kolik ošetření stálo, kdo jej prováděl a další informace. A jednou za pět let je každý ze stromů opětovně ošetřený," vysvětlil, jak Vimperští postupují, Josef Kotál z odboru životního prostředí vimperské radnice.

Možná i proto při vichřici nebyly žádné výraznější škody, které by způsobily popadané stromy nebo větve. Zároveň se ale podle Josefa Kotála ukázalo, že i soukromí vlastníci se o své stromy starají. „Jednalo se opravdu spíše o maličkosti," uvedl.

Na tom, že škody způsobené polomy při vichřici byly minimální, se shodli i jednatel Městských služeb Jan Král a jednatel Městských lesů ve Vimperku Stanislav Hlava. „Rozhodně se nejednalo o žádné větší polomy," uvedl k úklidu ve městě Jan Král s tím, že pracovníci městských služeb se aktuálně věnují podzimnímu úklidu v ulicích města.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 89%

Vítr: 17.70 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC