Přihlásit

Novela přinese genocidu zvěře, tvrdí myslivci (Brněnský deník)

Jihomoravští myslivci kritizují novelu zákona o lesích. Podle nich přijdou o právo rozhodovat o zvěři. Hovoří o vyvlastnění.
Jižní Morava – K vystřílení, až genocidě zvěře povede podle brněnského myslivce Bohumila Straky novela zákona o lesích, která má za cíl řešit aktuální kůrovcovou kalamitu. Minulý týden ji odhlasovali poslanci, nyní o ní budou rozhodovat senátoři.

Myslivcům na jihu Moravy vadí především přílepek, který zasáhl do zákona o myslivosti a zbavil vlastníky honiteb a lovce práva mysliveckého plánování ve prospěch státu.

Myslivci tvrdí, že vlastníci a uživatelé honiteb už nebudou podle novely rozhodovat o tom, jaká zvěř a v jakých počtech bude v jejich honitbách žít a kolik jí budou lovit. „Poslanci přílepek předložili až do třetího čtení, což vyloučilo jakoukoli odbornou diskuzi. Zásadně mění stávající pojetí myslivosti," uvedl mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Vlastimil Waic.

Celý článek najdete v Brněnském deníku.

Komentáře   

+3 # Máchal 2019-09-20 14:08
To je křiku kolem chybějící zevrubné diskuze s odbornou veřejností. Mluví se o tom už léta a třeba takový Národní lesnický program, schválený už více než 10 let, berou takoví jen jako úsměvné dílko do šuplíku. S tím, že něco takového se do praxe a natvrdo do legislativy nikdy přes mocné lobbystické páky nemůže dostat. No uvidíme, co bude dál...
+6 # Starý 2019-09-19 20:45
Už se ztrácím, zvěř je nikoho - já říkám státu..., až po ulovení je myslivce, který ji strčí do mrazáku a zbaští, či z ní má užitek a ne malý.

U nás není bažant, králík, koroptev a další, co se zdarma nepase na stromech a neškodí loupáním a ohryzem... a toto myslivce již desítky let netrápí???


Při snížení stavů, kdo trpí menším množstvím živé zvěře? Stát a nebo nikdo přeci, tak o čem je řeč.


Ledaže si myslivci již zvěř vysazují a pod zástěrkou že je zvěř "ničí" nám za chvilku nechají zničit všechny lesy a stromy mimo les.
A pak jde o spárkatou ...jak se o ni starají? Vyjma olova?


Jak zbrojí a konají ve prospěch drobné zvěře. U každé vsi dříve byla bažantnice, kde se drobná zvěř chovala a množila. Denně o ni bylo pečováno a byla krmena a napájena. V honitbách pravidelně zásobované zásypy a dnes již běžný člověk neví ani co je zásyp???

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Komerční zpráva

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno...

Jak bojovat s kůrovcem v zimě - nové video na NEKRMBROUKA.cz

Jak bojovat s kůrovcem v zimě - nové video na NEKRMBROUKA.cz

Lesnictví

Jako poznat kůrovcem napadený strom v zimním období, jak odlišit sterilní kůrovcové souše a aktivní kůrovcové stromy nebo kolik jedinců lýkožrouta smrkového se může nacházet...

ALSOL letos předpokládají kvůli kalamitě těžbu ve výši  900 000 kubíků

ALSOL letos předpokládají kvůli kalamitě těžbu ve výši 900 000 kubíků

Lesnictví

Rekordních 900 000 metrů krychlových dřeva letos kvůli kůrovcové kalamitě a suchu plánují vytěžit Arcibiskupské lesy a statky Olomouc (ALSOL), které hospodaří v Olomouckém a...

Novoroční anketa Lesnické práce: kalamita přerostla v celorepublikový problém

Novoroční anketa Lesnické práce: kalamita přerostla v celorepublikový problém

Lesnictví

V roce 2019 se naplno ukázaly limity dosavadního samofinancování péče o lesní ekosystémy, nepřipravenost lesního hospodářství a České republiky na celoplošné katastrofy, ale také obrovská...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby