Přihlásit

Novela přinese genocidu zvěře, tvrdí myslivci (Brněnský deník)

Jihomoravští myslivci kritizují novelu zákona o lesích. Podle nich přijdou o právo rozhodovat o zvěři. Hovoří o vyvlastnění.
Jižní Morava – K vystřílení, až genocidě zvěře povede podle brněnského myslivce Bohumila Straky novela zákona o lesích, která má za cíl řešit aktuální kůrovcovou kalamitu. Minulý týden ji odhlasovali poslanci, nyní o ní budou rozhodovat senátoři.

Myslivcům na jihu Moravy vadí především přílepek, který zasáhl do zákona o myslivosti a zbavil vlastníky honiteb a lovce práva mysliveckého plánování ve prospěch státu.

Myslivci tvrdí, že vlastníci a uživatelé honiteb už nebudou podle novely rozhodovat o tom, jaká zvěř a v jakých počtech bude v jejich honitbách žít a kolik jí budou lovit. „Poslanci přílepek předložili až do třetího čtení, což vyloučilo jakoukoli odbornou diskuzi. Zásadně mění stávající pojetí myslivosti," uvedl mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Vlastimil Waic.

Celý článek najdete v Brněnském deníku.

Komentáře   

+3 # Máchal 2019-09-20 14:08
To je křiku kolem chybějící zevrubné diskuze s odbornou veřejností. Mluví se o tom už léta a třeba takový Národní lesnický program, schválený už více než 10 let, berou takoví jen jako úsměvné dílko do šuplíku. S tím, že něco takového se do praxe a natvrdo do legislativy nikdy přes mocné lobbystické páky nemůže dostat. No uvidíme, co bude dál...
+6 # Starý 2019-09-19 20:45
Už se ztrácím, zvěř je nikoho - já říkám státu..., až po ulovení je myslivce, který ji strčí do mrazáku a zbaští, či z ní má užitek a ne malý.

U nás není bažant, králík, koroptev a další, co se zdarma nepase na stromech a neškodí loupáním a ohryzem... a toto myslivce již desítky let netrápí???


Při snížení stavů, kdo trpí menším množstvím živé zvěře? Stát a nebo nikdo přeci, tak o čem je řeč.


Ledaže si myslivci již zvěř vysazují a pod zástěrkou že je zvěř "ničí" nám za chvilku nechají zničit všechny lesy a stromy mimo les.
A pak jde o spárkatou ...jak se o ni starají? Vyjma olova?


Jak zbrojí a konají ve prospěch drobné zvěře. U každé vsi dříve byla bažantnice, kde se drobná zvěř chovala a množila. Denně o ni bylo pečováno a byla krmena a napájena. V honitbách pravidelně zásobované zásypy a dnes již běžný člověk neví ani co je zásyp???

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Riziko šíření kůrovcové kalamity narůstá i ve vyšších nadmořských výškách

Riziko šíření kůrovcové kalamity narůstá i ve vyšších nadmořských výškách

Lesnictví

V článku naleznete aktuální letecké záběry lesů v ČR. Dopady dlouhodobého sucha a následný rozvoj kůrovcové kalamity jsou již pozorovatelné prakticky na celém území České...

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Lesnictví

Do kampaně Lesů ČR s názvem „Sázíme lesy nové generace", která vyvrcholí již 19. října akcí „Den za obnovu lesa", se zapojí mnoho zajímavých osobností...

Kůrovcové kalamitě se věnoval pořad ČT Byznys Speciál

Kůrovcové kalamitě se věnoval pořad ČT Byznys Speciál

Lesnictví

Kůrovcová kalamita dopadá na celý dřevozpracující a papírenský průmysl, dál na nábytkářství nebo stavebnictví, výrobu sportovních potřeb nebo lodí. Kvalitní smrkové dřevo vyžaduje například výroba...

Pražská lesnická fakulta otevřela nový Hi-tech pavilon

Pražská lesnická fakulta otevřela nový Hi-tech pavilon

Lesnictví

Se začátkem nového akademického roku otevřela Fakulta lesnická a dřevařská ČZU novou budovu High-tech technologicko-výukového pavilonu. „Jedná se o jediné výukové pracoviště v ČR, které...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby