Přihlásit

Ministr Toman: Na nákup lesnické techniky máme připraveno až 210 milionů (parlamentnilisty.cz)

Lesníci mohou ještě letos získat až 210 milionů korun na nákup techniky, kterou můžou využít k péči o lesy a lesní školky. Je to další krok Ministerstva zemědělství, jak jim usnadnit boj s kůrovcovou kalamitou. Nový program Investiční úvěry Lesnictví Ministerstvu schválila vláda.

Nový program Investiční úvěry Lesnictví je určený primárně na nákup techniky do lesů a lesních školek, konkrétně například na traktory, vleky na odvoz dříví, štěpkovače nebo na technologie pro asanaci kůrovcového dříví.
„Celkem máme v novém programu připraveno na nákup lesnické techniky až 210 milionů korun. Lesníci je dostanou prostřednictvím zvýhodněného investičního úvěru, kdy věřitelem bude Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Úvěr může být ve výši od 100 tisíc do 10 milionů korun a příjemcem mohou být vlastníci lesa, nájemci, obce i svazky obcí, a dále i podnikatelé poskytující lesnické služby," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Celý článek najdete zde.

Komentáře   

+30 # Starý 2019-06-11 17:24
To jsem zvědavý na pravidla pro přijetí dotace.
Budou opět nastavena pro kamarády z velkých společností a nebo konečně pro malé vlastníky lesů???

A všude to snové slovo - "mohou" . Toto slovo zaručuje nic … dobrý obrat pánové a jistota žádná !!!
+30 # lesmistr 2019-06-11 20:19
Pane, bude to, jako obvykle, spravedlivé. Jenom není známo, zda to bude adresováno směrem na bratra, na otce a nebo bude technika po nákupu předána do svěřeneckého fondu.
+23 # Starý 2019-06-11 21:34
Ano, rodinné podniky to je vize která tu panuje a které se jde na ruku.

Svěřenecké fondy … také super věc a co bude další malá domů ???

Jen doufám, že se dožiji, stejných podmínek jako v zemědělství ???

Nevíte někdo prosím, kolik má pan předseda vlády či ministr zemědělství lesů??


A nebo jich ještě dost od krachujících drobných vlastníků nezískali???

No až se napakují, tak se kdo vydrží, snad dočká i reálné pomoci..
+29 # Máchal 2019-06-12 08:56
Tohle už je tak průhledné, až je z toho člověku zle. Kdo si asi sáhne na nový traktor, vlek na dříví nebo nějakou tu "technologii"? Běžný drobný vlastník, který tu pomoc potřebuje nejvíc to bude asi těžko. Zase podpora velkých a ještě větších. Těmhle agrobaronům už není blbé vůbec nic. Svého času se takovým věcem říkalo "loupež za bílého dne" a bylo z toho aspoň dusno. Dneska už je to normoš a nikomu to nepřipadá nenormální. :-x Proč to není dotace na podíl MZD nebo ochranu lesa?
+21 # lesmistr 2019-06-12 20:48
Máchale, co s tím chce udělat? Dotace ( nebo podobné akce) byly zneužívány od doby, kdy byly zavedeny. A především politiky. A nejenom u nás. A ti, jak známo, přelézají ze stran do hnutí a naopak. Jmenovat nemusím, že ano? Jejich drzost a nenažranost nezná mezí.
+21 # Máchal 2019-06-13 08:40
V první řadě musí exemplárně dostat přes prsty ti, kdo u toho nejvíc hlasitě mlaskají, hrajou hru na city pro ty naivnější a otevřeně se vysmívají těm, kdo to bezmocně sledují. Víme, o kom je řeč, od Ratha po Bureše. Až se ukáže, že za podvádění a tunelování ve státní správě jsou skutečně tepláky a propadnutí nakradeného majetku, a že kolektivní vzájemné krytí "elit" nefunguje, protože se dlouhodobě nevyplácí a na každou svini se vaří voda, pak teprve "bude líp." Problém není v dotacích, problém je v mafiánských strukturách, které prorůstají i do složek policie, státního zastupitelství a justice. A tam by při prokázání nějakých zištných kamarádšoftů, jánabráchismu a korupce měly být tresty vysloveně drakonické. Já vím, naivní. Na druhou stranu, v civilizovaném světě to tak víceméně funguje. Rozhodně ve vysoké politice by si tam nikdo nedovolil to, co tady. A s takovou lehkostí. Vždycky nostalgicky vzpomínám na seriál "ano, pane ministře", kde mají všichni permanentně staženo, za jakou banalitu poletí dolů. Tady si spíš začínám připadat jak v nějakém africkém království.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Vláda schválila koncepci státní lesnické politiky do roku 2035

Vláda schválila koncepci státní lesnické politiky do roku 2035

Lesnictví

Koncepci státní lesnické politiky, tedy základní strategii lesnictví, která bude reagovat na aktuální stav a situaci v lesích, dnes schválila vláda. Materiál se věnuje nejen...

Josef Vojáček: Jen blázen se nepoučí z chyb

Josef Vojáček: Jen blázen se nepoučí z chyb

Lesnictví

Jaký je aktuální rozsah kalamity u Lesů České republiky, jaká bude strategie ochrany lesa v letošním roce nebo jak bude vypadat lesnické i ekonomické hospodaření...

Komora soukromých lesů SVOL požaduje více financí do lesů

Komora soukromých lesů SVOL požaduje více financí do lesů

Lesnictví

16. valná hromada Komory soukromých lesů SVOL, která se konala ve čtvrtek 13. února 2020 v Jihlavě, znovu otevřela aktuální témata, která z pohledu soukromých...

CZECH FOREST zveřejnil prognózu vývoje lesnicko-dřevařského sektoru

CZECH FOREST zveřejnil prognózu vývoje lesnicko-dřevařského sektoru

Lesnictví

Členové CZECH FOREST think tank zveřejnili prognózu vývoje lesnicko-dřevařského sektoru od roku 2020. Pokud bude pokračovat trend posledních let, bude podle této prognózy v roce...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby