Přihlásit

Města pokračují v ořezu a odklízení stromů poškozených vichrem (ČTK)

Města pokračují v zajištění a odklizení stromů poškozených nedělním vichrem. V mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, který musel být několik dnů uzavřený, jsou ještě dvě lokality, kde je nutné porazit či ořezat stromy. Do lesa by neměli chodit podle magistrátu Kladenští, odstraňování nebezpečných stromů potrvá minimálně do příštího týdne. V Mělníku vichr poškodil pouze sedm stromů, podle starosty Ctirada Mikeše se vyplatily pravidelné kontroly a ořezy stromů.

V Mladé Boleslavi vichr vyvrátil kolem 50 stromů, porazil mnoho dopravních značek, poškodil městské vybavení, jako jsou například koše, peníze bude stát pokračující úklid po celém městě. "Vypadá to, že celkové náklady na odstranění škod budou někde kolem půl milionu korun," řekl ČTK náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav).

V kladenských lesních lokalitách Boroviny a Bažantnice začaly práce na odklízení v pondělí, po jejich dokončení se pracovníci přesunou na Kožovu horu. V lokalitě Lapák začnou v pondělí 6. listopadu. Poté je v plánu lokalita mezi Sletištěm, Jateční ulicí a ulicí Železničářů.

V Mělníku vítr poškodil několik střech, škody na městském majetku ale nejsou vysoké. "Poslední dva roky jsme investovali nemalé prostředky do bezpečnostních opatření, to znamená bezpečnostním řezům, prořezání i kácení nemocných stromů," doplnil starosta Mělníka. Proto podle něj nejsou škody ve městě vysoké. Město zhruba před deseti lety převzalo do správy některé lesy v okolí města, v nich padlo asi 50 metrů krychlových dřeva.

Vichřice zcela zdemolovala tenisovou halu v mělnické lokalitě Na Polabí, město plánovalo, že příští rok klubu přispěje na obnovu majetku 450.000 korun, převedení peněz ale kvůli vichřici urychlí a pošle je ještě letos. Majetek klubu je také podle starosty pojištěný.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál
LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

Lesnictví

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel v úterý 9. 1. státní podnik Lesy České republiky (LČR) třímiliardový lesnický tendr 2018+. Z 52 územních jednotek bylo podepsáno...

Čti dál

1°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 86%

Vítr: 6.44 km/h

  • 20 Led 2018 1°C -2°C
  • 21 Led 2018 1°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC

Naše další weby