Přihlásit

Města pokračují v ořezu a odklízení stromů poškozených vichrem (ČTK)

Města pokračují v zajištění a odklizení stromů poškozených nedělním vichrem. V mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, který musel být několik dnů uzavřený, jsou ještě dvě lokality, kde je nutné porazit či ořezat stromy. Do lesa by neměli chodit podle magistrátu Kladenští, odstraňování nebezpečných stromů potrvá minimálně do příštího týdne. V Mělníku vichr poškodil pouze sedm stromů, podle starosty Ctirada Mikeše se vyplatily pravidelné kontroly a ořezy stromů.

V Mladé Boleslavi vichr vyvrátil kolem 50 stromů, porazil mnoho dopravních značek, poškodil městské vybavení, jako jsou například koše, peníze bude stát pokračující úklid po celém městě. "Vypadá to, že celkové náklady na odstranění škod budou někde kolem půl milionu korun," řekl ČTK náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav).

V kladenských lesních lokalitách Boroviny a Bažantnice začaly práce na odklízení v pondělí, po jejich dokončení se pracovníci přesunou na Kožovu horu. V lokalitě Lapák začnou v pondělí 6. listopadu. Poté je v plánu lokalita mezi Sletištěm, Jateční ulicí a ulicí Železničářů.

V Mělníku vítr poškodil několik střech, škody na městském majetku ale nejsou vysoké. "Poslední dva roky jsme investovali nemalé prostředky do bezpečnostních opatření, to znamená bezpečnostním řezům, prořezání i kácení nemocných stromů," doplnil starosta Mělníka. Proto podle něj nejsou škody ve městě vysoké. Město zhruba před deseti lety převzalo do správy některé lesy v okolí města, v nich padlo asi 50 metrů krychlových dřeva.

Vichřice zcela zdemolovala tenisovou halu v mělnické lokalitě Na Polabí, město plánovalo, že příští rok klubu přispěje na obnovu majetku 450.000 korun, převedení peněz ale kvůli vichřici urychlí a pošle je ještě letos. Majetek klubu je také podle starosty pojištěný.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC