Přihlásit

Města pokračují v ořezu a odklízení stromů poškozených vichrem (ČTK)

Města pokračují v zajištění a odklizení stromů poškozených nedělním vichrem. V mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, který musel být několik dnů uzavřený, jsou ještě dvě lokality, kde je nutné porazit či ořezat stromy. Do lesa by neměli chodit podle magistrátu Kladenští, odstraňování nebezpečných stromů potrvá minimálně do příštího týdne. V Mělníku vichr poškodil pouze sedm stromů, podle starosty Ctirada Mikeše se vyplatily pravidelné kontroly a ořezy stromů.

V Mladé Boleslavi vichr vyvrátil kolem 50 stromů, porazil mnoho dopravních značek, poškodil městské vybavení, jako jsou například koše, peníze bude stát pokračující úklid po celém městě. "Vypadá to, že celkové náklady na odstranění škod budou někde kolem půl milionu korun," řekl ČTK náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav).

V kladenských lesních lokalitách Boroviny a Bažantnice začaly práce na odklízení v pondělí, po jejich dokončení se pracovníci přesunou na Kožovu horu. V lokalitě Lapák začnou v pondělí 6. listopadu. Poté je v plánu lokalita mezi Sletištěm, Jateční ulicí a ulicí Železničářů.

V Mělníku vítr poškodil několik střech, škody na městském majetku ale nejsou vysoké. "Poslední dva roky jsme investovali nemalé prostředky do bezpečnostních opatření, to znamená bezpečnostním řezům, prořezání i kácení nemocných stromů," doplnil starosta Mělníka. Proto podle něj nejsou škody ve městě vysoké. Město zhruba před deseti lety převzalo do správy některé lesy v okolí města, v nich padlo asi 50 metrů krychlových dřeva.

Vichřice zcela zdemolovala tenisovou halu v mělnické lokalitě Na Polabí, město plánovalo, že příští rok klubu přispěje na obnovu majetku 450.000 korun, převedení peněz ale kvůli vichřici urychlí a pošle je ještě letos. Majetek klubu je také podle starosty pojištěný.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Lesnictví

Lesnické zásahy a rozsáhlá těžba dřeva v polském chráněném Bělověžském pralese nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve svém rozsudku to dnes uvedl Soudní...

Čti dál
Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Lesnictví

Činnost ředitele úseku lesního a vodního hospodářství Lesů ČR může mít na budoucí vývoj lesnického hospodaření státního podniku zásadní vliv. Do této pozice byl na...

Čti dál
Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Myslivost

Vše o myslivosti přehledně, aktuálně, profesionálně! Lesnická práce s. r. o. u příležitosti mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2018 slavnostně spustila nový myslivecký informační...

Čti dál
Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Lesnictví

Česká zemědělská univerzita v Praze vstupuje do dalšího období s novým rektorem. Lesnická práce se ho zeptala, v čem chce tradiční univerzitu rozvíjet, jak vnímá...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 44%

Vítr: 28.97 km/h

  • 23 Dub 2018 23°C 9°C
  • 24 Dub 2018 21°C 11°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby