Přihlásit

Města pokračují v ořezu a odklízení stromů poškozených vichrem (ČTK)

Města pokračují v zajištění a odklizení stromů poškozených nedělním vichrem. V mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, který musel být několik dnů uzavřený, jsou ještě dvě lokality, kde je nutné porazit či ořezat stromy. Do lesa by neměli chodit podle magistrátu Kladenští, odstraňování nebezpečných stromů potrvá minimálně do příštího týdne. V Mělníku vichr poškodil pouze sedm stromů, podle starosty Ctirada Mikeše se vyplatily pravidelné kontroly a ořezy stromů.

V Mladé Boleslavi vichr vyvrátil kolem 50 stromů, porazil mnoho dopravních značek, poškodil městské vybavení, jako jsou například koše, peníze bude stát pokračující úklid po celém městě. "Vypadá to, že celkové náklady na odstranění škod budou někde kolem půl milionu korun," řekl ČTK náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav).

V kladenských lesních lokalitách Boroviny a Bažantnice začaly práce na odklízení v pondělí, po jejich dokončení se pracovníci přesunou na Kožovu horu. V lokalitě Lapák začnou v pondělí 6. listopadu. Poté je v plánu lokalita mezi Sletištěm, Jateční ulicí a ulicí Železničářů.

V Mělníku vítr poškodil několik střech, škody na městském majetku ale nejsou vysoké. "Poslední dva roky jsme investovali nemalé prostředky do bezpečnostních opatření, to znamená bezpečnostním řezům, prořezání i kácení nemocných stromů," doplnil starosta Mělníka. Proto podle něj nejsou škody ve městě vysoké. Město zhruba před deseti lety převzalo do správy některé lesy v okolí města, v nich padlo asi 50 metrů krychlových dřeva.

Vichřice zcela zdemolovala tenisovou halu v mělnické lokalitě Na Polabí, město plánovalo, že příští rok klubu přispěje na obnovu majetku 450.000 korun, převedení peněz ale kvůli vichřici urychlí a pošle je ještě letos. Majetek klubu je také podle starosty pojištěný.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Lesnictví

Více odborníků v oblasti lesnictví na obcích s rozšířenou působností, ale například i zjednodušení výběrových řízení na firmy likvidující kůrovcovou kalamitu by mohlo v Moravskoslezském...

Čti dál
V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky byl 18. 7. zahájen na mnichovském výstavišti. Na veletrhu se představí 450 vystavovatelů z 27 zemí na výstavní...

Čti dál
Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Lesnictví

Aktualizováno 20. 7. Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části...

Čti dál
Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 43%

Vítr: 17.70 km/h

  • 20 Čec 2018 27°C 16°C
  • 21 Čec 2018 28°C 15°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby