Přihlásit

Kvůli nedávné vichřici se zavřel les u Malenovic (Mladá fronta DNES)

Pár dní poté, co zlínská radnice zakázala vstup do městských lesů na Tlusté hoře, požádala také Lesy ČR, aby totéž udělaly ve svých porostech. Podnik magistrátu vyhověl. Jde o zhruba 150 hektarů plochy mezi Majákem, Březnicí, Salaší až po Malenovice. Důvod je stejný: likvidace kalamity po nedávné vichřici.

Rozdíl je v tom, že do městského lesa mohou lidé vstupovat alespoň po zpevněných cestách, zatímco v případě Lesů ČR je zákaz absolutní. „Stromy jsou vyvrácené, některé leží přes sebe. Jiné ještě nespadly a jsou nalomené a mohou při poryvu větru nebo i bez něho nečekaně spadnout," vysvětlil ředitel krajské pobočky Lesů ČR Martin Pavlíček.

Jde především o bezpečnost návštěvníků lesa, což se vztahuje i na to, že těžká technika bude spadlé stromy odklízet," doplnil.
Podle Pavlíčka bude zákaz trvat do konce letošního roku, případně do ledna roku následujícího. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří dělníkům stromy odstranit a zpracovat. Podle Pavlíčka půjde o zhruba 40 tisíc kubíků dřeva.

Na omezení budou lidi upozorňovat informační cedule, které tam vlastník umístí. Ty už jsou v okolí městských lesů na Tlusté hoře, kde má zákaz vstupu trvat do začátku února.

Ostatní lesy v okolí Zlína i v celém kraji zůstávají nadále přístupné.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC