Přihlásit

Kvůli nedávné vichřici se zavřel les u Malenovic (Mladá fronta DNES)

Pár dní poté, co zlínská radnice zakázala vstup do městských lesů na Tlusté hoře, požádala také Lesy ČR, aby totéž udělaly ve svých porostech. Podnik magistrátu vyhověl. Jde o zhruba 150 hektarů plochy mezi Majákem, Březnicí, Salaší až po Malenovice. Důvod je stejný: likvidace kalamity po nedávné vichřici.

Rozdíl je v tom, že do městského lesa mohou lidé vstupovat alespoň po zpevněných cestách, zatímco v případě Lesů ČR je zákaz absolutní. „Stromy jsou vyvrácené, některé leží přes sebe. Jiné ještě nespadly a jsou nalomené a mohou při poryvu větru nebo i bez něho nečekaně spadnout," vysvětlil ředitel krajské pobočky Lesů ČR Martin Pavlíček.

Jde především o bezpečnost návštěvníků lesa, což se vztahuje i na to, že těžká technika bude spadlé stromy odklízet," doplnil.
Podle Pavlíčka bude zákaz trvat do konce letošního roku, případně do ledna roku následujícího. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří dělníkům stromy odstranit a zpracovat. Podle Pavlíčka půjde o zhruba 40 tisíc kubíků dřeva.

Na omezení budou lidi upozorňovat informační cedule, které tam vlastník umístí. Ty už jsou v okolí městských lesů na Tlusté hoře, kde má zákaz vstupu trvat do začátku února.

Ostatní lesy v okolí Zlína i v celém kraji zůstávají nadále přístupné.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Moravskoslezský kraj žádá více lesnických odborníků na obcích

Lesnictví

Více odborníků v oblasti lesnictví na obcích s rozšířenou působností, ale například i zjednodušení výběrových řízení na firmy likvidující kůrovcovou kalamitu by mohlo v Moravskoslezském...

Čti dál
V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

V Mnichově byl zahájen lesnický veletrh Interforst 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky byl 18. 7. zahájen na mnichovském výstavišti. Na veletrhu se představí 450 vystavovatelů z 27 zemí na výstavní...

Čti dál
Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Švédsko trápí nejhorší požáry v moderní historii

Lesnictví

Aktualizováno 20. 7. Švédsko sužují kvůli neobvykle suchému a teplému počasí lesní požáry. Nejpostiženější jsou regiony Gävleborg, Jämtland a Dalarna, které leží v centrální části...

Čti dál
Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Do výběrového řízení na ředitele LČR se přihlásilo 11 uchazečů

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 11 uchazečů, sdělilo 16. července tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Příchod nového ředitele do...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 43%

Vítr: 17.70 km/h

  • 20 Čec 2018 27°C 16°C
  • 21 Čec 2018 28°C 15°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby