Přihlásit

Kvůli nedávné vichřici se zavřel les u Malenovic (Mladá fronta DNES)

Pár dní poté, co zlínská radnice zakázala vstup do městských lesů na Tlusté hoře, požádala také Lesy ČR, aby totéž udělaly ve svých porostech. Podnik magistrátu vyhověl. Jde o zhruba 150 hektarů plochy mezi Majákem, Březnicí, Salaší až po Malenovice. Důvod je stejný: likvidace kalamity po nedávné vichřici.

Rozdíl je v tom, že do městského lesa mohou lidé vstupovat alespoň po zpevněných cestách, zatímco v případě Lesů ČR je zákaz absolutní. „Stromy jsou vyvrácené, některé leží přes sebe. Jiné ještě nespadly a jsou nalomené a mohou při poryvu větru nebo i bez něho nečekaně spadnout," vysvětlil ředitel krajské pobočky Lesů ČR Martin Pavlíček.

Jde především o bezpečnost návštěvníků lesa, což se vztahuje i na to, že těžká technika bude spadlé stromy odklízet," doplnil.
Podle Pavlíčka bude zákaz trvat do konce letošního roku, případně do ledna roku následujícího. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří dělníkům stromy odstranit a zpracovat. Podle Pavlíčka půjde o zhruba 40 tisíc kubíků dřeva.

Na omezení budou lidi upozorňovat informační cedule, které tam vlastník umístí. Ty už jsou v okolí městských lesů na Tlusté hoře, kde má zákaz vstupu trvat do začátku února.

Ostatní lesy v okolí Zlína i v celém kraji zůstávají nadále přístupné.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Soud EU: Polsko těžbou v Bělověžském pralese porušilo unijní právo

Lesnictví

Lesnické zásahy a rozsáhlá těžba dřeva v polském chráněném Bělověžském pralese nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve svém rozsudku to dnes uvedl Soudní...

Čti dál
Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Naším cílem jsou prostorově, věkově i druhově diferencované porosty

Lesnictví

Činnost ředitele úseku lesního a vodního hospodářství Lesů ČR může mít na budoucí vývoj lesnického hospodaření státního podniku zásadní vliv. Do této pozice byl na...

Čti dál
Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Svetmyslivosti.cz – nový myslivecký portál

Myslivost

Vše o myslivosti přehledně, aktuálně, profesionálně! Lesnická práce s. r. o. u příležitosti mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina 2018 slavnostně spustila nový myslivecký informační...

Čti dál
Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Studenti jsou stále komunitou připravenou bránit demokratické principy

Lesnictví

Česká zemědělská univerzita v Praze vstupuje do dalšího období s novým rektorem. Lesnická práce se ho zeptala, v čem chce tradiční univerzitu rozvíjet, jak vnímá...

Čti dál

22°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 44%

Vítr: 28.97 km/h

  • 23 Dub 2018 23°C 9°C
  • 24 Dub 2018 21°C 11°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby