Přihlásit

Kvůli nedávné vichřici se zavřel les u Malenovic (Mladá fronta DNES)

Pár dní poté, co zlínská radnice zakázala vstup do městských lesů na Tlusté hoře, požádala také Lesy ČR, aby totéž udělaly ve svých porostech. Podnik magistrátu vyhověl. Jde o zhruba 150 hektarů plochy mezi Majákem, Březnicí, Salaší až po Malenovice. Důvod je stejný: likvidace kalamity po nedávné vichřici.

Rozdíl je v tom, že do městského lesa mohou lidé vstupovat alespoň po zpevněných cestách, zatímco v případě Lesů ČR je zákaz absolutní. „Stromy jsou vyvrácené, některé leží přes sebe. Jiné ještě nespadly a jsou nalomené a mohou při poryvu větru nebo i bez něho nečekaně spadnout," vysvětlil ředitel krajské pobočky Lesů ČR Martin Pavlíček.

Jde především o bezpečnost návštěvníků lesa, což se vztahuje i na to, že těžká technika bude spadlé stromy odklízet," doplnil.
Podle Pavlíčka bude zákaz trvat do konce letošního roku, případně do ledna roku následujícího. Bude záležet na tom, jak rychle se podaří dělníkům stromy odstranit a zpracovat. Podle Pavlíčka půjde o zhruba 40 tisíc kubíků dřeva.

Na omezení budou lidi upozorňovat informační cedule, které tam vlastník umístí. Ty už jsou v okolí městských lesů na Tlusté hoře, kde má zákaz vstupu trvat do začátku února.

Ostatní lesy v okolí Zlína i v celém kraji zůstávají nadále přístupné.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Na Zlínsku zvýší zástřelné za ulovené divočáky

Myslivost

Ministerstvo zemědělství upravilo ve spolupráci se Státní veterinární správou opatření zavedená v reakci na výskyt afrického moru prasat. S účinností od 19. ledna dostanou lovci...

Čti dál
LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

LČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky chce pomoci řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky...

Čti dál
Novoroční anketa Lesnické práce

Novoroční anketa Lesnické práce

Lesnictví

Rok 2017 oproti předešlým rokům přinesl problémy hned v několika zásadních oblastech lesního hospodářství. Kritická situace v ochraně lesa, propady cen na trhu s dřívím...

Čti dál
LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

LČR uzavřely tendr 2018+, nejvíc smluv má Lesní společnost Ledeč

Lesnictví

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel v úterý 9. 1. státní podnik Lesy České republiky (LČR) třímiliardový lesnický tendr 2018+. Z 52 územních jednotek bylo podepsáno...

Čti dál

1°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 86%

Vítr: 6.44 km/h

  • 20 Led 2018 1°C -2°C
  • 21 Led 2018 1°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC

Naše další weby