Přihlásit

Kladno postupně obnovuje zeleň v lokalitě Bukovka (ČTK)

Kladno 13. ledna (ČTK) - Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu. Město chce oživit také údolí Týneckého potoka u části Švermov a získat do vlastnictví les v lokalitě Zabitý. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Radnice už má zpracovanou studii úprav jak pro sad Bukovka, tak pro zbytek Ostroveckého údolí. Práce v sadu už začaly a potrvají do března, kdy končí období vegetačního klidu. Sad má být pročištěný od náletových dřevin, město získá přehled o stávajících ovocných stromech, počítá se i s dosadbou, zatím mimo sad.

Letos bude pokračovat i příprava projektové dokumentace pro některé cesty, odvodnění a podobně. V rozpočtu pro tento rok má město pro lokalitu vyčleněn jeden milion korun.

Údolí Týneckého potoka takřka navazuje na Havlíčkovo náměstí a pokračuje kolem sportovních areálů a různých hřišť přes drobné překážky k Hnidouskému hřbitovu, kde přechází v lesy a pole. "Studie by nám měla říct, jak pracovat s potokem, výsadbami a jejich údržbou, navrhnout cestní síť i lavičky, hřiště či další vybavení," řekla Steinerová.

Podle ní je klíčová dobrá prostupnost území, aby se lidé do parku, který zde dnes již je, dostali co nejsnáze. První zásahy vedoucí k obnově město plánuje na podzim či v příštím roce.

Kladno také jedná o tom, aby získalo les v lokalitě Zabitý v části Kročehlavy. Nyní patří Lesům ČR. "Prozatím jsme zjistili, že nejvhodnějším postupem pro vlastníka je směna pozemků za jiný lesní pozemek, kde by mohl snadněji hospodařit," informovala mluvčí.

Zmíněný les je podle ní pro lesní hospodaření za účelem zisku nevhodný a více se hodí jako lesopark či příměstský les, kde je hlavním cílem rekreace, ekologická funkce lesa a podobně. Na směně bude město dál pracovat, pokud se podaří uskutečnit, měly by v něm přibýt možnosti rekreace včetně vybavení.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Kraj Vysočina pro letošek chystá 30 mil. Kč dotací na obnovu lesů

Kraj Vysočina pro letošek chystá 30 mil. Kč dotací na obnovu lesů

Lesnictví

Kraj Vysočina se letos chystá rozdělit 30 milionů korun mezi lesníky, kteří bojují s kůrovcovou kalamitou. Řekl to náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD). Připravovaný grantový...

SVOL nesouhlasí se zařazením stavebních úřadů mezi orgány SSL

SVOL nesouhlasí se zařazením stavebních úřadů mezi orgány SSL

Lesnictví

V minulých dnech zahájila ministryně pro místní rozvoj „kampaň" po českých městech, která má obhájit návrh nového stavebního zákona. Premiér Andrej Babiš usiluje o to...

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Komerční zpráva

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno...

Jak bojovat s kůrovcem v zimě - nové video na NEKRMBROUKA.cz

Jak bojovat s kůrovcem v zimě - nové video na NEKRMBROUKA.cz

Lesnictví

Jako poznat kůrovcem napadený strom v zimním období, jak odlišit sterilní kůrovcové souše a aktivní kůrovcové stromy nebo kolik jedinců lýkožrouta smrkového se může nacházet...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby