Přihlásit

Hájenku U Dvou šraňků čeká nový život (Hradecký deník)

Hradec Králové – Už je to dva roky, co v hradeckých lesích osiřela hájenka U Dvou šraňků. Mezitím město pohřbilo projekt, který počítal s tím, že půjde fořtovna k zemi a na jejím místě vznikne Lesní centrum. A opuštěnou hájenku postupně začal pohlcovat okolní les.
Její smutný osud, orámovaný smrtí jejího dlouholetého nájemníka Miroslava Vojtěcha, se už zdál být zpečetěný. Teď se však blýská na lepší časy a již o příštích prázdninách by měla mít hájenka opět stálé obyvatele.
Na konci minulého roku totiž hradecký magistrát převedl fořtovnu do majetku hradeckých Městských lesů, které jí chtějí navrátit podobu z třicátých let minulého století a do jejích zdí nastěhovat dva své hajné.
„Teď celý objekt řešíme s projektantem. Konečná podoba hájovny by se měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století. Jen musíme na rekonstrukci sehnat potřebné finance," uvedl ředitel městské společnosti Milan Zerzán, který opravu hájenky U dvou Šraňků odhadl asi na čtyři miliony korun. „Bohužel cena dřeva teď není tak vysoká.
Navíc lesy postihla kalamita a také sucho. Ale budu se snažit potřebné finance sehnat tak, aby se s pracemi začalo již tento rok v létě. A teď už vím, že oprava hájovny patří mezi naše největší investiční akce letošního roku," dodal Milan Zerzán.
Pokud půjde vše podle plánu, bude oprava hájenky rozdělena na dvě etapy a skončit by měla v létě příštího roku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe poslalo do připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb.

MZe poslalo do připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb.

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství poslalo do meziresortního připomínkového řízení novelu vyhlášky 101/1996 Sb., kterou se stanoví podrobnosti o opatřeních k ochraně lesa a vzor služebního odznaku a...

Čti dál
Vichřice poničila Lesům ČR asi 300 000 kubíků dřeva

Vichřice poničila Lesům ČR asi 300 000 kubíků dřeva

Lesnictví

Vichřice, která o víkendu zasáhla Českou republiku, poničila podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) přibližně 300 000 metrů krychlových dříví...

Čti dál
MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

MZe chce v souvislosti s africkým morem prasat zavést plošné zástřelné

Myslivost

Ministerstvo zemědělství plánuje zavést zástřelné po celé republice, za jedno odlovené divoké prase by lovec měl dostat 2000 Kč. ČTK to řekl ministr zemědělství v...

Čti dál
K návrhu novely zákona o zbraních

K návrhu novely zákona o zbraních

Myslivost

Dne 7. února 2018 vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 49%

Vítr: 6.44 km/h

  • 20 Bře 2018 2°C -5°C
  • 21 Bře 2018 2°C -3°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby