Přihlásit

Hájenku U Dvou šraňků čeká nový život (Hradecký deník)

Hradec Králové – Už je to dva roky, co v hradeckých lesích osiřela hájenka U Dvou šraňků. Mezitím město pohřbilo projekt, který počítal s tím, že půjde fořtovna k zemi a na jejím místě vznikne Lesní centrum. A opuštěnou hájenku postupně začal pohlcovat okolní les.
Její smutný osud, orámovaný smrtí jejího dlouholetého nájemníka Miroslava Vojtěcha, se už zdál být zpečetěný. Teď se však blýská na lepší časy a již o příštích prázdninách by měla mít hájenka opět stálé obyvatele.
Na konci minulého roku totiž hradecký magistrát převedl fořtovnu do majetku hradeckých Městských lesů, které jí chtějí navrátit podobu z třicátých let minulého století a do jejích zdí nastěhovat dva své hajné.
„Teď celý objekt řešíme s projektantem. Konečná podoba hájovny by se měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století. Jen musíme na rekonstrukci sehnat potřebné finance," uvedl ředitel městské společnosti Milan Zerzán, který opravu hájenky U dvou Šraňků odhadl asi na čtyři miliony korun. „Bohužel cena dřeva teď není tak vysoká.
Navíc lesy postihla kalamita a také sucho. Ale budu se snažit potřebné finance sehnat tak, aby se s pracemi začalo již tento rok v létě. A teď už vím, že oprava hájovny patří mezi naše největší investiční akce letošního roku," dodal Milan Zerzán.
Pokud půjde vše podle plánu, bude oprava hájenky rozdělena na dvě etapy a skončit by měla v létě příštího roku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

Lesnictví

V sedmi krajích nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou krizové štáby pro rychlejší komunikaci s obcemi s rozšířenou působností. Půjde o Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský...

Čti dál
Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál

12°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 79%

Vítr: 35.40 km/h

  • 24 Čer 2018 16°C 10°C
  • 25 Čer 2018 19°C 10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby