Přihlásit

Do konce ledna je zákaz vstupu do lesů v části Českolipska (ČTK)

Zákaz vstupu do lesů bude až do konce ledna příštího roku platit pro Kamenický Šenov, Prysk a Polevsko na Českolipsku. Důvodem je likvidace následků po vichřici Herwart. O zákazu ve středu vyhláškou rozhodl odbor životního prostředí v Novém Boru. ČTK o tom informovala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Silný vítr celou oblast na konci října výrazně poškodil. Je tam velké množství polomů, vývratů, zavěšených stromů a jejich částí. "Jsou nestabilní, riziko pádu dalších stromů výrazně zvyšuje podmáčený terén. Jakmile napadne sníh a zatíží stromy, bude nebezpečí ještě vyšší," uvedla za odbor životního prostředí Věra Svobodová.

Lesy ČR v oblasti následky větrné kalamity postupně likvidují. Podle sdělení zástupců Lesní správy Rumburk se budou snažit co nejdříve uvolnit a zabezpečit hlavní lyžařské trasy, které využívají v zimě běžkaři. "Nyní ale nikdo nedokáže odhadnout, kdy práce skončí. Proto je vstup na tyto lesní cesty podmíněný písemným souhlasem Lesů ČR," dodala Svobodová.

Vichřice v Libereckém kraji poškodila zhruba 160.000 metrů krychlových dřeva. Zákaz vstupu platí také v Doksech na Českolipsku, konkrétně pro Masarykovy sady a les mezi nádražím, hlavní pláží a Dokeskou zátokou u Máchova jezera. Na Semilsku lidé nesmí na oblíbenou Riegrovu stezku, která se vine údolím Jizery ze Semil do Podspálova. Vstup do lesů nedoporučují ani Frýdlant na Liberecku, Rychnov u Jablonce nad Nisou či Lomnice nad Popelkou na Semilsku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál
MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není zakázana

MZe: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, úmyslná těžba není…

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství vydalo 7. 11. 2017 nařízení (opatření obecné povahy), podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března 2018 dřevo napadené kůrovcem nebo poničené...

Čti dál
Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Vichřice Herwart v ČR pravděpodobně poškodila téměř 3 miliony kubíků dříví

Lesnictví

Podle odhadů, které se v průběhu týdne stále zpřesňují bude s velkou pravděpodobností v České republice poškozeno téměř 3 miliony kubíků dříví. Odhad vychází z...

Čti dál
První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné povahy

První odhady po vichřici: 2 mil. kubíků. MZe čeká s opatřením obecné…

Lesnictví

Vichřice, která se prohnala Českou republikou 29. října poničila podle prvních odhadů až dva miliony kubíků dříví. Větrná kalamita bude mít vliv i na konečnou...

Čti dál

2°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 88%

Vítr: 22.53 km/h

  • 19 Lis 2017 4°C 1°C
  • 20 Lis 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC