Přihlásit

Cyklisty pustí do míst dřív zakázané Šumavy (Mladá fronta DNES)

Zájemci si mohou dnes poprvé vyzkoušet dva nově dokončené úseky cyklotras, které propojují Českokrumlovsko s šumavským parkem. Vedou místy, která nebyla po desetiletí veřejnosti přístupná, protože byla součástí vojenského újezdu Boletice.

„Z výcvikového prostoru byla tato část Šumavy vyčleněna loni, výstavba cyklotras byla dokončena v minulých dnech a slavnostní otevření se uskuteční poslední červnový pátek v 11.30 u turistického rozcestníku Maňávka nad Horní Planou," uvedl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků, které nové cesty pro kolaře postavily.

Obě trasy přivádějí cykloturisty k rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno.

Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je atraktivním páteřním cyklistickým spojením mezi Českým Krumlovem a srdcem Národního parku Šumava.

Vojenské lesy tu nechaly za 1,6 milionu korun položit nový asfaltový povrch na bezmála dvoukilometrový úsek cesty z Hodňova na Maňávku. Cyklotrasa dál pokračuje do Horní Plané, kde navazuje za přívozem na síť cyklostezek v jižní části šumavského parku.

Druhá trasa míří na Maňavu. „Více než kilometrový úsek nového spojení po asfaltovém povrchu vede okolo zaniklé obce Skelná Huť na Novou Pec, kde mohou cyklisté nastoupit na síť cyklostezek okolo nejvyššího vrcholu Šumavy Plechý, k Plešnému jezeru nebo podél Schwarzenberského kanálu," popsal Sotona.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Těžba v Bělověžském pralese je podle podkladu pro soud porušením práva EU

Těžba v Bělověžském pralese je podle podkladu pro soud porušením práva EU

Lesnictví

Rozhodnutí polských úřadů o těžbě dřeva v Bělověžském pralese na východě země je porušením unijního práva. Ve stanovisku pro unijní soud to 20. 2. uvedl...

Čti dál
Lesnická práce spouští nový portál s lesnickými judikáty

Lesnická práce spouští nový portál s lesnickými judikáty

Lesnictví

Nakladatelství Lesnická práce, s.r.o., připravilo ve spolupráci s odborníky na lesnické právo nový portál www.lesnickejudikaty.cz, na kterém jsou na jednom místě přehledně publikovány aktuální soudní...

Čti dál
O Národní bance osiva lesních dřevin

O Národní bance osiva lesních dřevin

Lesnictví

Jen ta geneticky nejcennější semínka jsou ukládána v Národní bance osiva lesních dřevin v Kunovicích, aby mohla v budoucnu přispět k založení nových porostů. Díky...

Čti dál
Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Lesnictví

Krizový stav kvůli kůrovcové kalamitě ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) zatím nevyhlásí. Za momentální prioritu považuje prosazení novelizace vyhlášek, které teď vlastníkům...

Čti dál

-1°C

ČR - aktuální počasí

Přev.jasno

Vlhkost: 61%

Vítr: 28.97 km/h

  • 22 Úno 2018 0°C -5°C
  • 23 Úno 2018 0°C -5°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby