Přihlásit

Cyklisty pustí do míst dřív zakázané Šumavy (Mladá fronta DNES)

Zájemci si mohou dnes poprvé vyzkoušet dva nově dokončené úseky cyklotras, které propojují Českokrumlovsko s šumavským parkem. Vedou místy, která nebyla po desetiletí veřejnosti přístupná, protože byla součástí vojenského újezdu Boletice.

„Z výcvikového prostoru byla tato část Šumavy vyčleněna loni, výstavba cyklotras byla dokončena v minulých dnech a slavnostní otevření se uskuteční poslední červnový pátek v 11.30 u turistického rozcestníku Maňávka nad Horní Planou," uvedl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků, které nové cesty pro kolaře postavily.

Obě trasy přivádějí cykloturisty k rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno.

Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je atraktivním páteřním cyklistickým spojením mezi Českým Krumlovem a srdcem Národního parku Šumava.

Vojenské lesy tu nechaly za 1,6 milionu korun položit nový asfaltový povrch na bezmála dvoukilometrový úsek cesty z Hodňova na Maňávku. Cyklotrasa dál pokračuje do Horní Plané, kde navazuje za přívozem na síť cyklostezek v jižní části šumavského parku.

Druhá trasa míří na Maňavu. „Více než kilometrový úsek nového spojení po asfaltovém povrchu vede okolo zaniklé obce Skelná Huť na Novou Pec, kde mohou cyklisté nastoupit na síť cyklostezek okolo nejvyššího vrcholu Šumavy Plechý, k Plešnému jezeru nebo podél Schwarzenberského kanálu," popsal Sotona.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Podle lesnického think tanku letos škody v lesích přesáhnou 12 mld. korun

Lesnictví

Převis nabídky kalamitního dříví na trhu se projevil drastickým propadem jeho cen. Příjmy z prodeje dříví již vlastníkům lesů nemusí pokrýt ani náklady na povinnou...

Čti dál
SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

SVOL: Zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky lesů

Lesnictví

Nová anketa! Ministr zemědělství Miroslav Toman 12. 9. prohlásil, že MZe zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Jak uvádí...

Čti dál
Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Rozsah kůrovcové kalamity představuje vysoké riziko pro rok 2019

Lesnictví

Jak uvádí tisková zpráva VÚLHM, rozsah poškození lesů kůrovcem představuje v současné době kalamitu, která nemá obdoby v historii českého lesnictví. Zvládnutí prvního rojení kůrovce...

Čti dál
Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Na boj s kůrovcovou kalamitou půjdou miliardy, uvedl M. Toman

Lesnictví

Na zasedání vlády, které proběhlo ve středu 12. 9. 2018, ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl, že pro zvládnutí kůrovcové kalamity je nutné řídit postupy na...

Čti dál

11°C

ČR - aktuální počasí

Přev.zataženo

Vlhkost: 92%

Vítr: 17.70 km/h

  • 22 Zář 2018 17°C 10°C
  • 23 Zář 2018 17°C 10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby