Přihlásit

Cyklisty pustí do míst dřív zakázané Šumavy (Mladá fronta DNES)

Zájemci si mohou dnes poprvé vyzkoušet dva nově dokončené úseky cyklotras, které propojují Českokrumlovsko s šumavským parkem. Vedou místy, která nebyla po desetiletí veřejnosti přístupná, protože byla součástí vojenského újezdu Boletice.

„Z výcvikového prostoru byla tato část Šumavy vyčleněna loni, výstavba cyklotras byla dokončena v minulých dnech a slavnostní otevření se uskuteční poslední červnový pátek v 11.30 u turistického rozcestníku Maňávka nad Horní Planou," uvedl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků, které nové cesty pro kolaře postavily.

Obě trasy přivádějí cykloturisty k rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno.

Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je atraktivním páteřním cyklistickým spojením mezi Českým Krumlovem a srdcem Národního parku Šumava.

Vojenské lesy tu nechaly za 1,6 milionu korun položit nový asfaltový povrch na bezmála dvoukilometrový úsek cesty z Hodňova na Maňávku. Cyklotrasa dál pokračuje do Horní Plané, kde navazuje za přívozem na síť cyklostezek v jižní části šumavského parku.

Druhá trasa míří na Maňavu. „Více než kilometrový úsek nového spojení po asfaltovém povrchu vede okolo zaniklé obce Skelná Huť na Novou Pec, kde mohou cyklisté nastoupit na síť cyklostezek okolo nejvyššího vrcholu Šumavy Plechý, k Plešnému jezeru nebo podél Schwarzenberského kanálu," popsal Sotona.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

S čím jdou politici do lesa - předvolební anketa časopisu Lesnická práce

S čím jdou politici do lesa - předvolební anketa časopisu Lesnická práce

Lesnictví

Chtějí-li lesníci při volebním rozhodování přihlédnout k politickým záměrům v oblasti lesnictví, přinášíme jim anketu Lesnické práce, kde odpovídali politici na témata přímo související s...

Čti dál
Lesnické firmy hodlají ukončit 76 % smluv komplexních a těžebních zakázek

Lesnické firmy hodlají ukončit 76 % smluv komplexních a těžebních zakázek

Lesnictví

Z celkem 127 dotčených územních jednotek ke konci letošního roku skončí smlouvy na 96. Státní podnik na jednotky s ukončenou smlouvou vypíše nové soutěže. Možnost...

Čti dál
Do tendrů LČR 2018+ se přihlásilo 31 firem, nejúspěšnější je UNILES

Do tendrů LČR 2018+ se přihlásilo 31 firem, nejúspěšnější je UNILES

Lesnictví

Do tendrů státního podniku Lesy ČR na lesnické práce a prodej dřeva v letech 2018 až 2022 podalo nabídky 31 subjektů. Tendry 2018+ jsou připraveny...

Čti dál
Za každý kus vyšetřený na Aujeszkyho chorobu dostanou lovci tisíc korun

Za každý kus vyšetřený na Aujeszkyho chorobu dostanou lovci tisíc korun

Myslivost

Státní veterinární správa (SVS) zahajuje monitoring Aujeszkyho choroby prasat u ulovených divočáků na území České republiky. Poslední dlouhodobý monitoring výskytu této nákazy v populaci prasete...

Čti dál

11°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 89%

Vítr: 6.44 km/h

  • 21 Říj 2017 12°C 8°C
  • 22 Říj 2017 12°C 7°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC