Přihlásit

Cyklisty pustí do míst dřív zakázané Šumavy (Mladá fronta DNES)

Zájemci si mohou dnes poprvé vyzkoušet dva nově dokončené úseky cyklotras, které propojují Českokrumlovsko s šumavským parkem. Vedou místy, která nebyla po desetiletí veřejnosti přístupná, protože byla součástí vojenského újezdu Boletice.

„Z výcvikového prostoru byla tato část Šumavy vyčleněna loni, výstavba cyklotras byla dokončena v minulých dnech a slavnostní otevření se uskuteční poslední červnový pátek v 11.30 u turistického rozcestníku Maňávka nad Horní Planou," uvedl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků, které nové cesty pro kolaře postavily.

Obě trasy přivádějí cykloturisty k rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno.

Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je atraktivním páteřním cyklistickým spojením mezi Českým Krumlovem a srdcem Národního parku Šumava.

Vojenské lesy tu nechaly za 1,6 milionu korun položit nový asfaltový povrch na bezmála dvoukilometrový úsek cesty z Hodňova na Maňávku. Cyklotrasa dál pokračuje do Horní Plané, kde navazuje za přívozem na síť cyklostezek v jižní části šumavského parku.

Druhá trasa míří na Maňavu. „Více než kilometrový úsek nového spojení po asfaltovém povrchu vede okolo zaniklé obce Skelná Huť na Novou Pec, kde mohou cyklisté nastoupit na síť cyklostezek okolo nejvyššího vrcholu Šumavy Plechý, k Plešnému jezeru nebo podél Schwarzenberského kanálu," popsal Sotona.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

Lesnictví

V sedmi krajích nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou krizové štáby pro rychlejší komunikaci s obcemi s rozšířenou působností. Půjde o Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský...

Čti dál
Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál

10°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 100%

Vítr: 17.70 km/h

  • 25 Čer 2018 20°C 10°C
  • 26 Čer 2018 21°C 11°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby