Přihlásit

Cyklisty pustí do míst dřív zakázané Šumavy (Mladá fronta DNES)

Zájemci si mohou dnes poprvé vyzkoušet dva nově dokončené úseky cyklotras, které propojují Českokrumlovsko s šumavským parkem. Vedou místy, která nebyla po desetiletí veřejnosti přístupná, protože byla součástí vojenského újezdu Boletice.

„Z výcvikového prostoru byla tato část Šumavy vyčleněna loni, výstavba cyklotras byla dokončena v minulých dnech a slavnostní otevření se uskuteční poslední červnový pátek v 11.30 u turistického rozcestníku Maňávka nad Horní Planou," uvedl Jan Sotona, mluvčí Vojenských lesů a statků, které nové cesty pro kolaře postavily.

Obě trasy přivádějí cykloturisty k rozcestníku u zaniklé obce Maňávka, kde začíná a končí okružní pěší turistická trasa okolo Špičáku s nádhernými výhledy na Lipno.

Prvním úsekem je rekonstruovaná část cyklotrasy 1254, která vede z Kájova těsně podél hranice zmenšeného vojenského újezdu do Horní Plané a díky návaznosti na další cyklotrasy je atraktivním páteřním cyklistickým spojením mezi Českým Krumlovem a srdcem Národního parku Šumava.

Vojenské lesy tu nechaly za 1,6 milionu korun položit nový asfaltový povrch na bezmála dvoukilometrový úsek cesty z Hodňova na Maňávku. Cyklotrasa dál pokračuje do Horní Plané, kde navazuje za přívozem na síť cyklostezek v jižní části šumavského parku.

Druhá trasa míří na Maňavu. „Více než kilometrový úsek nového spojení po asfaltovém povrchu vede okolo zaniklé obce Skelná Huť na Novou Pec, kde mohou cyklisté nastoupit na síť cyklostezek okolo nejvyššího vrcholu Šumavy Plechý, k Plešnému jezeru nebo podél Schwarzenberského kanálu," popsal Sotona.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Europoslanec Zdechovský podal stížnost na IKEA kvůli diskriminaci českých dodavatelů

Europoslanec Zdechovský podal stížnost na IKEA kvůli diskriminaci českých dodavatelů

Lesnictví

Aktualizováno o stanovisko FSC ČR - 14. 12. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) podal podnět Evropské komisi k prošetření postupu společnosti IKEA. Nábytkářský koncern požaduje u...

Čti dál
Nová publikace Meliorační a zpevňující funkce lesních dřevin

Nová publikace Meliorační a zpevňující funkce lesních dřevin

Lesnictví

V nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce právě vyšla nová odborná publikace Meliorační a zpevňující funkce lesních dřevin autorů Dušana Kacálka, Oldřicha Mauera, Viléma Podrázského, Mariana Slodičáka...

Čti dál
Omluva čtenářům Světa myslivosti

Omluva čtenářům Světa myslivosti

Myslivost

Při výrobě Světa myslivosti č. 12/2017 došlo v tiskárně u části nákladu k výrobní vadě – ke špatnému slepení hřbetní části a následnému uvolnění stránek. Čtenářům, kteří...

Čti dál
Vojenské lesy a statky vykážou zisk 565 milionů korun

Vojenské lesy a statky vykážou zisk 565 milionů korun

Lesnictví

Státní podnik Vojenské lesy a statky vykáže v letošním roce zisk před zdaněním 565 milionů korun. Na twitteru to dnes uvedl končící ministr obrany a...

Čti dál

5°C

ČR - aktuální počasí

Breezy

Vlhkost: 59%

Vítr: 46.67 km/h

  • 14 Pro 2017 5°C 1°C
  • 15 Pro 2017 4°C 1°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC