Přihlásit

Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se na veletrhu DSB (stavba.tzb-info.cz)

Datum: 11.4.2018 / Autor: Ing. Vratislav Blaha, CSc. / Organizace: Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s. / Firemní článek

Zájemci o kvalitní dřevostavby by si neměli nechat ujít veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude konat od středy 25. do soboty 28. dubna 2018 a který nabídne mimo jiné i ucelenou přehlídku dodavatelů (zhotovitelů) dřevěných montovaných staveb.
Nabídku vystavovatelů doplní zajímavý doprovodný program a poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů, které se zaměří na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě.
Dřevostavba od A do Z
Stranou pozornosti nezůstane ani problematika péče o dřevo. Praktickou inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nabídne centrum vzorových domů Eden 3000, které se nachází v blízkosti brněnského výstaviště.
Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě
Páteční doprovodný program veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů, představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Na jaká témata se můžete těšit? Program zahájí přednáška s názvem: Jsou dřevostavby tématem dneška? Dále budou představeny faktory, které ovlivňují vnitřní ovzduší dřevostaveb pod názvem „Zdravý dům", nebo „Zásady šetrného stavění aneb co je to udržitelná výstavba". Pro potencionální investory bude jistě zajímavá přednáška na téma „Jak si vybrat zhotovitele vaší nové dřevostavby", nebo „Co je třeba zohlednit při výstavě rodinného domu".
Poradenské centrum ADMD
Na stánku Asociace dodavatelů montovaných domů v hale P je pro návštěvníky připraveno odborné poradenské centrum, které organizuje Asociace dodavatelů montovaných domů. Kromě ADMD se na veletrhu představí na společném stánku dalších dvanáct firem z řad členů a partnerů Asociace. Zájemci zde budou moci získat odborné nezávislé informace od skutečných odborníků, kteří jsou po celou dobu konání k dispozici pro návštěvníky veletrhu zcela zdarma. Zajímá vás technologie staveb na bázi dřeva? Chystáte si pořídit vlastní bydlení? Na co si dát pozor při výběru dodavatele vašeho vysněného domu? Jak financovat váš dům? Nebo jak ochránit dřevo před houbami, plísněmi či hmyzem? To je jen krátký přehled možných dotazů, na které získáte odpovědi v poradenském centru ADMD na veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno.
Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD)
je neziskové sdružení firem z oboru dřevostaveb, jehož hlavním cílem je propagovat a garantovat kvalitní dřevostavby od svých členů na trhu v České republice. Dalšími cíli ADMD je prosazování filozofie udržitelného rozvoje a využití obnovitelných zdrojů na trhu v ČR, kultivování podnikatelského prostředí a popularizace oboru dřevostaveb.
Stěžejní aktivitou Asociace je permanentní komunikace v otázkách zabezpečení certifikované kvality dřevostaveb pro zákazníky. K tomu slouží mimo jiné i certifikace dle Dokumentu národní kvality (DNK). Splnění podmínek této směrnice je jedním z kritérií vstupu člena do Asociace. V posledních dvou letech si Asociace stanovila kromě zajištění, resp. garance kvality staveb od svých členů také další cíle, a to při zajištění, resp. garanci jistoty a spokojenosti zákazníků. Tuto strategii ADMD podpořila mimo jiné i vydáním vlastního Etického kodexu členů ADMD a zřízením Smírčího orgánu (ombudsmana) pro dřevostavby. Bližší informace naleznete na webu ADMD.
Poradíme vám, jak si vybrat vhodného zhotovitele vaší nové dřevostavby
Dokument národní kvality (DNK) je certifikát, resp. směrnice o zajišťování a dodržování kvality montovaných domů na bázi dřeva v České republice zaměřený na projekční a technickou přípravu, kvalitu materiálů, deklaraci základních požadavků na procesy a konstrukce podle stavebního zákona a prováděcí činnosti (montáž, výroba prefabrikátů atd.). Certifikačním orgánem, který DNK po splnění všech podmínek firmám vydává, je Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha (VVÚD).
Zatímco základní certifikace, vyžadovaná zákonem o technických požadavcích na výrobky, požaduje kontrolu pouze jednou za rok ve výrobním závodě a zaměřuje se jen na finální výrobek, tedy panel, kontrola podle DNK probíhá u firem z ADMD jak ve výrobě, tak i přímo na staveništi během montáže, kde je formou externího auditu posouzeno dodržování technologické kázně, stanovuje a sleduje se systém kritických bodů konstrukce, povinně se provádí Blower door test, a to vše minimálně dvakrát ročně. Dokument národní kvality je cenný také v tom, že řeší a kontroluje nejenom panelovou, ale i staveništní montáž.
Pro zájemce o výstavbu nové dřevostavby je certifikace, resp. značka DNK, která byla po splnění všech podmínek udělena zhotoviteli domu, jednoznačným signálem, že vybraná firma je schopna dostát veškerým normami požadovaným kvalitativním požadavkům a závazkům. Prokazatelnou hodnotu certifikace podle DNK oceňují a zohledňují také některé naše banky (např. ČS a HB), které investorům zajistí financování jejich nové dřevostavby za zvýhodněných podmínek při poskytnutí hypotečního úvěru.
Značka přidělená členům ADMD obsahuje číslo, které slouží k identifikaci jednotlivých členů a jejich platných certifikátů.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe a LČR představily strategii boje s kůrovcovou kalamitou pro rok 2019

MZe a LČR představily strategii boje s kůrovcovou kalamitou pro rok 2019

Lesnictví

Aktualizováno 14. 12. v 17 hod. Video v článku! Ministerstvo zemědělství (MZe) připravilo na příští rok balíček mimořádných opatření na řešení kůrovcové kalamity a jejích následků...

KŮROVCOVÁ MAPA - podívejte se, kde u vás hrozí šíření kůrovců

KŮROVCOVÁ MAPA - podívejte se, kde u vás hrozí šíření kůrovců

Lesnictví

Kůrovcová mapa představuje zcela nový způsob využití satelitních snímků v boji s kůrovcovou kalamitou. Na portálu www.kurovcovamapa.cz, určeném zejména lesnickému provozu, jsou zobrazeny plochy, kde...

Předplatné Lesnické práce a Světa myslivosti

Předplatné Lesnické práce a Světa myslivosti

Lesnictví

Udělejte sobě nebo svým blízkým o Vánocích radost celoročním předplatným časopisu Lesnická práce nebo Svět myslivosti. Dárkové certifikáty rozesíláme elektronicky – dárek tedy můžete vyřešit...

Agrofert prodal podíl v Unilesu dřevařské firmě Wood & Paper

Agrofert prodal podíl v Unilesu dřevařské firmě Wood & Paper

Dřevařství

Aktualizováno. Agrofert Holding prodal téměř čtvrtinový podíl ve své firmě Uniles. Podíl za 50 milionů korun koupil zpracovatel dřeva Wood & Paper vlastněný trojicí velkých...

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 77%

Vítr: 17.70 km/h

  • 15 Pro 2018 0°C -2°C
  • 16 Pro 2018 0°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby