Přihlásit

Aš nechá obnovit zeleň v centrálních sadech Míru (ČTK)

Město Aš nechá obnovit zeleň v centrálním městském parku, sadech Míru. V pětihektarovém parku musí být pokáceno 82 stromů, město ale nechá vysadit 78 nových stromů a ještě 140 keřů. Na celou akci má v rozpočtu vyhrazeno 2,3 milionu korun, část by ale měla pokrýt dotace, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí radnice Milan Vrbata.

"Že je nutné do zeleně zasáhnout, vyplývá z provedeného dendrologického posudku. Faktem také je, že jen v období, kdy se projekt úprav připravoval, spadlo v sadech při silnějším větru kolem deseti stromů. Park nedojde k újmě v četnosti zeleně a ani se kácením jeho rozloha nezmenší," uvedl Vrbata.

Vysazeno bude osm druhů stromů, mimo jiné javory, břízy, jeřáby nebo lípy, a šest druhů keřů. Kromě výsadby chce město také ošetřit současnou zeleň. Do zeleně se v sadech Míru zasahovalo naposledy v roce 2012, kdy se rekonstruoval amfiteátr s hledištěm a stavěly se chodník, pěšiny a odpočinková místa. Sady Míru jsou centrálním ašským parkem, kromě letního divadla je tam kavárna a dvě dětská hřiště. Do parku v letních měsících dochází množství návštěvníků a je dějištěm kulturních akcí.

Park se rozkládá mezi Masarykovým náměstím a ulicemi Gustava Geipela, Okružní a Příkrou. Celoročně je využíván také jako zkratka z centra Aše na vlakové nádraží.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

MZe předložilo návrh vyhlášky o OPRL a vymezení HS

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh vyhlášky o zpracování oblastních plánů rozvoje lesů a o vymezení hospodářských souborů. Návrh vyhlášky byl připravován ve...

Čti dál
Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Pozvánka na veletrh INTERFORST 2018

Komerční zpráva

13. mezinárodní veletrh lesního hospodářství a lesní techniky s odbornými přehlídkami a přednáškami se uskuteční 18. - 22. července 2018 v Mnichově. 

Čti dál
Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Daniel Szórád byl hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu

Lesnictví

Odvolaný generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád byl 16. 5. 2018 hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu. Hlavním tématem byly důvody jeho odvolání, opatření, které Lesy...

Čti dál
ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

ALDP: není pravda, že se kalamita vyhýbá některým vlastníkům

Lesnictví

Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků (ALDP) v tiskovém prohlášení reaguje na prohlášení vládních představitelů ke kritické situaci v lese a na trhu s dřívím. Podle...

Čti dál

16°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 83%

Vítr: 11.27 km/h

  • 23 Kvě 2018 23°C 13°C
  • 24 Kvě 2018 23°C 13°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby