Přihlásit

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Do kampaně Lesů ČR s názvem „Sázíme lesy nové generace", která vyvrcholí již 19. října akcí „Den za obnovu lesa", se zapojí mnoho zajímavých osobností. Den za obnovu lesa se uskuteční na 14 místech v České republice a výsadby nových lesů se na každé lokalitě zúčastní zajímavé osobnosti veřejného a sportovního života, které svou přítomností vyjádří podporu obnově lesů zdevastovaných dopady sucha a kůrovcovou kalamitou.

Doporučený Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Den za obnovu lesa

Hlavním smyslem Dne za obnovu lesa je představit veřejnosti podobu lesa, který Lesy ČR nyní vysazují a budou sázet i v příštích letech, tedy lesa pro 22. století.

„Je třeba se připravit na to, že lesy, které dnes sázíme, budou za třicet, padesát let hodně jiné než ty, na jaké jsme byli zvyklí v minulosti, a které dnes napříč republikou hynou. Tím, že v takové dosud nevídané míře sázíme nový les, tvoříme úplně novou krajinu. Sázíme lesy, které porostou do 22. století," říká ke kampani Sázíme lesy nové generace generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

„Lidé v České republice v poslední době zaregistrovali, že právě lesníci realizují nejúčinnější opatření ke zmírnění klimatické změny a související kůrovcové kalamity. A v sobotu 19. října, v jeden okamžik na čtrnácti místech republiky, se lidé mají možnost s lesníky potkat a osobně se přesvědčit, že se jedná o skutečné odborníky, kteří nejenom zvládnou současnou kalamitu, ale s optimismem již dnes zakládají nové, zdravé lesy," říká ke Dni za obnovu Lesa Vladimír Krchov, ředitel lesního a vodního hospodářství Lesů ČR.

Svou video pozvánkou, ale i příslibem účasti na zalesňování s veřejností podpořili Den za obnovu lesa např. kardiochirurg profesor Jan Pirk, fotbalista Petr Čech, olympijské vítězky Kateřina Neumannová a Eva Samková, fotograf Antonín Kratochvíl, rybář Jakub Vágner, dakarský závodník Martin Macík nebo sportovní reportér Robert Záruba a další.

Video pozvánky osobností na Den za obnovu lesa najdete zde.

Klub nového lesa

Na počátku října Lesy České republiky také spustily věrnostní program Klub nového lesa. S tímto programem spojená mobilní aplikace mimo jiné usnadní 19. října účastníkům Dne za obnovu lesa navigaci na všechna místa, kde se akce koná.

Nová mobilní aplikaci umožní také další komunikaci s veřejností a její další zapojení do aktivit v lesích. Každý uživatel bude totiž dostávat informace o všech akcích a brigádách Lesů ČR, do nichž se může zapojit. I o těch, které pořádají tradiční partneři Lesů ČR, jako je například běžecký seriál Běhej lesy nebo cyklistické MTB závody Kolo pro život a další. Každý člen klubu navíc získá dárky a slevy, třeba na účastnickém poplatku konkrétní akce.

Více informací naleznete na www.sazimelesynovegenerace.cz.

Redakce

 

Naposledy změněno: pondělí, 14 říjen 2019 13:04

(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Lesnictví

Objem nahodilé jehličnaté těžby v ČR za rok 2019 dosáhl 28,8 mil. m3, z toho 13 mil. m3 v lesích nestátních. Na zmírnění dopadů kůrovcové...

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

Lesnictví

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) se loni podle auditovaných výsledků propadlo do ztráty 790 milionů korun. V roce 2018 měl podnik zisk 70...

Musíme adaptovat lesy na změnu klimatu, ale i náš přístup k nim

Musíme adaptovat lesy na změnu klimatu, ale i náš přístup k nim

Lesnictví

V čele pražské lesnické fakulty stojí od konce roku 2019 Róbert Marušák, profesor hospodářské úpravy lesů a dlouholetý proděkan. Jak vidí budoucnost fakulty, ale i...

Výskyt lesních škodlivých faktorů v Česku v roce 2019

Výskyt lesních škodlivých faktorů v Česku v roce 2019

Lesnictví

Podobně jako v předchozích letech je přehled výskytu lesních škodlivých faktorů v roce 2019, publikovaný mj. v květnové Lesnické práci, zpracován na základě obdržených hlášení...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby