Přihlásit

Základy lesnického půdoznalství a výživy lesních dřevin (D. Vavříček, A. Kučera), pevná knižní vazba

Tisk
364 stran, formát 190 x 260 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné obrázky, tabulky, grafy. V r. 2017 vydalo nakladatelství Lesnická práce, prodejní cena 390 Kč.

Cena:390 Kč
Cena bez DPH: 355 Kč
DPH:35 Kč
Popis produktu


V nakladatelství Lesnická práce vyšla moderní publikace Základy lesnického půdoznalství a výživy lesních dřevin. Jejími autory jsou doc. Dr. Ing. Dušan Vavříček a Ing. Aleš Kučera, Ph.D., kteří působí jako akademičtí pracovníci Ústavu geologie a pedologie Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.
Autorům publikace se v souladu s jejím titulem podařilo srozumitelnou formou zachytit vše podstatné o obecných vlastnostech půdy a o aplikaci pedologických poznatků v lesnické praxi. Kapitoly 1 až 12 jsou oproti zbytku textu zaměřeny o trochu více teoreticky a pokrývají široký rozsah témat, jejichž společným znakem jsou soudobé znalosti o základních půdních vlastnostech, popsaných ovšem s důrazem na lesní prostředí. Kapitoly 13 a 14 přinášejí řadu poznatků o příjmu minerálních látek dřevinami a o výživě a hnojení dřevin. Závěrečná kapitola 15 pak poskytuje základní informace o degradaci půd a jejich ochraně.
Publikace by neměla uniknout pozornosti jak zájemcům o problematiku lesních půd z okruhu začátečníků, tak i zkušenějším čtenářům z pedologické obce. Její cílovou skupinou mohou být nejen studenti i vyučující příslušných oborů či zaměstnanci specializovaných lesnických pracovišť, jako je Ústav pro hospodářskou úpravu lesů nebo Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, ale navíc i lesnický provoz.

364 stran, formát 190 x 260 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné obrázky, tabulky, grafy. V r. 2017 vydalo nakladatelství Lesnická práce, prodejní cena 390 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby